Haber

Süt Sağarken Canından Oldu

Manisa’nın Selendi ilçesinde maalesef çok tatsız bir olay yaşandı. 65 yaşındaki Neşadiye Aka büyükbaş hayvalarının sütünü sağmak için kullanmış olduğu elektrikli süt sağma makinesindeki kaçak sebebiyle yaşamını yitirdi. Olay 18.00 sularında Yukarıgüllüce Mahallesi’nde gerçekleşti. Talihsiz kadın tüm müdahalelere rağmen kurtulamadı ve hayatını kaybetti.

Hastaneye Yetişti Ama Kurtulamadı

Neşadiye Aka o gün de her zaman yaptığı gibi büyükbaş hayvanlarını sağmak için ahıra gitti. Talihsiz kadın Neşadiye Aka makinedeki süt sağma makinesindeki kaçaktan dolayı elektrik akımına kapıldı ve ağır yaralandı. Komşuları Neşadiye Aka’yı bu halde görünce ambulansı arayarak durumu haber ettiler. Ambulansla Selendi İlçe Devlet Hastanesine yetiştirilen kadın ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastenede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtulamadı ve ne yazık ki hayatını kaybetti. Üç çocuk annesi Neşadiye Aka’nın başına gelen olayı duyan yakınları hastaneye akın ettiler. Neşadiye Aka’nın ölümüyle birlikte büyük üzüntü duyarak gözyaşlarına boğuldular.

Bu süt sağma makinelerindeki elektirik kaçağı olayı maalesef ilk değil. Daha öncelerinde de bu süt sağma makinelerindeki kaçaktan dolayı birçok vatandaş hayatını kaybetmişti. Buna benzer bir olay haziran ayında Emine Akkoç’un başına gelmişti. Talihsiz kadını ahırda sütleri toplamak için gelen sütçü o durumda görmüştü. Olay yerine gelen sağlık ekipleri kadının öldüğünü görmüşlerdi.

Neşadiye Aka’nın olayını olay yeri inceleme ve ilçe jandarma ekipleri inceleyerek soruşturma başlatacak. Bu incelemelerden sonra da toprağa verilecek.

Daha Fazla Göster

İpek Büyükhız

1992 doğumlu. Marmara Üniversite Radyo Televizyon ve Sinema bölümü mezunu... Son 3 yıldır özellikle de yerel haber sitelerinde editörlük görevi yapmaktadır. bayandoktor.com sitesinde aktif olarak editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu