Haber

Şule Yüksel Şenler Toprağa Verildi

Türkiye’nin önemli roman yazarlarından olan Şule Yüksel Şenler, geçtiğimiz gün tedavi gördüğü hastanede 81 yaşında hayata gözlerini yumdu. Bugün gazeteci yazar, Şule Yüksel Şenler için cenaze töreni düzenlendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan da törene katılan isimler arasındaydı. Dün öğlen vakti Eyüp Sultan Camii’nde düzenlenen cenaze törenine Başkan Erdoğan’ın yanı sıra Şenler’in manevi kızı olan Ayşe Yoksun Kaya, Emine Erdoğan, Esra Albayrak, TMM Başkanı Mustafa Şentop ve AK Parti üyeleri katıldı.

Ayrıca katılan isimler arasında İstanbul Emniyet Müdürü, Mustafa Çalışkan ve çok sayıda gazeteci ve yazar da katıldı. Cenaze namazını İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Maşalı kıldırırken namaz sonrası Emine Erdoğan törene katılan katılımcılara hitap etti. Emine Erdoğan’ın açıklamasından sonra Şule Yüksel Şenler’incenazesi Recep Tayyip Erdoğan’ın da omuz vermesi ile Eyüp Sultan Mezarlığı’na defnedilmek üzere cenaze aracına taşındı.

Erdoğan Övgüyle Andı

Cenaze töreninden sonra açıklamalarda bulunan sanatçı hakkında övgü dolu sözler ile bahsetti. Erdoğan, kendisinin sivil topluk kuruluşu hareketleri ile İslami kesimin taktirini toplayan bir isim olduğunu vurguladı. Ayrıca Emine Yüksel Şenler’in 20’li yaşlarından bu yana okumak, yazmak he doğruyu aramak uğruna örünü geçirdiğinin de altını çizdi.

Sanatçının kendisinden geriye bıraktığı mirasında çok değerli olduğunun da altını çizen Erdoğan, İslami kesimin ortaya çıkarttığı önemli kalemşörlerden biri olduğunu da vurguladı. Erdoğan sanatçının on binlerce insana da cesaret verdiğini ifade etti.

Daha Fazla Göster

Elif Karakaş

1986 Çanakkale doğumlu. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Gelibolu Piri Reis Meslek Yüksek Okulu Turizm Otelcilik mezunu. Yerel haber ve blog sitelerinde editörlük görevi üstlendi. Şu an bayandoktor.com da editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu