Haber

Sokakta Öldürülen Kadın Toprağa Verildi

Ülkede her geçen gün kadına şiddete yönelik haberler gündemde büyük yankı bulurken geçtiğimiz günlerde yine bir kadına şiddet haberi gündemde yer almış ve olayda eşi tarafından sokak ortasında saldırıya uğrayan Melike Baştürk’ün acı haberi de büyük yankı bulmuştu. Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde gerçekleşen olayda Melike Baştürk eşi Nazım Baştürk tarafından sokak ortasında silahla öldürülmüştü. Hastaneye kaldıran Melike Baştürk’ten acı haberi alan yakınları gözyaşlarına boğuldu. Başına dayanan silahtan ateşlenen mermi ile yaşamını yitiren Melike Baştürk’ün ailesi ise eşinin yardım alarak bu cinayeti işlediğini iddia etti.

Kadının cenazesi memleketi Zonguldak’ta toprağa verilirken İHA’ya konuşan Melike Baştürk’ün kardeşi, ablasının son bir ayda ailevi sorunların yaşanmaya başladığını ifade etti. Ayrıca Melike Baştürk’ün bir sene kadar önce ayrılmak istediğini ifade eden kardeş Muharrem Beşir Baştürk, ablasının kocası ile boşanmak için konuşmaktan korktuğunu söyledi. Ayrıca zanlının daha önce de ablasını öldüreceğine ilişkin arkadaşlarına telkinde bulunduğu da ifade edildi.

Memleketi Zonguldak’ta Toprağa Verildi

Geçtiğimiz günlerde sokak ortasında eşi tarafından başına dayanan silahla arkadan vurulan Melike Baştürk, dün memleketi Zonguldak’ta ailesi ve sevenleri tarafından toprağa verildi. Cenaze sonrası kardeşi tarafından yapılan açıklamada Nazım Baştürk’ün tek başına bu cinayeti işlemesinin mümkün olmadığı ifade edilirken arkadaşlarından destek aldığı öne sürüldü. Polisin gerekli çalışmaları sürdürdüğü ifade edilirken zanlının tasarlayarak adam öldürme suçundan hüküm giymesi gerektiği de ifade edildi.

 

Daha Fazla Göster

Elif Karakaş

1986 Çanakkale doğumlu. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Gelibolu Piri Reis Meslek Yüksek Okulu Turizm Otelcilik mezunu. Yerel haber ve blog sitelerinde editörlük görevi üstlendi. Şu an bayandoktor.com da editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu