Ekonomi

Soğanın kilosunu 2 liradan satışa sundu

Mersin’deki kendisine ait olan tarlasında soğan üreticiliği yapan Burak Boyar, aracına yüklediği 5 ton kuru soğanın kilosunu 2 liradan satışa sununca 5 ton soğan bir saat içinde tükendi. Geçtiğimiz yıldan bu güne kadar yaklaşık bir senedir 6 liranın altına düşmeyen soğan fiyatları halkın tepkisine yol açmıştı. Seçim öncesi kurulmuş olan tanzim satış mağazalarında dahi fiyatı ucuzlamayan kuru soğanın iki lira olduğunu gören vatandaşlar, soğanları bir saat içinde satın alarak tüketti. 2 lira olmasına rağmen gayet taze ve güzel olan soğanlardan bazı kişiler çuvalla satın aldı. Soğanların 1 saat içerisinde satılması, soğan üreticisi Burak Boyar’ın yüzünü güldürdü.

ÜRETİCİDEN HALKA DESTEK

Mersin Erdemli ilçesinde, kendi ürettiği soğanları kamyonetine yükleyerek halka ucuz ancak taze soğan hizmeti götüren soğan üreticisi Burak Boyar, 5 ton kuru soğanı 2 liradan ilçe merkezinde satışa sundu. Soğan fiyatının bu denli ucuz olduğunu görenler yakınlarına da haber vererek hızlı bir şekilde soğanların satılmasına aracılık etti. Vatandaşların çuvalla satın aldığı soğanlar, 6 liralık fiyattan satılan soğanlardan hiç de farklı değildi. Soğan üreticisi Burak Boyar’ın soğanların bir saat içinde satışından dolayı mutluluk yaşadığı farkedilirken, “soğan fiyatları yaklaşık bir yıldır çok yüksek. Halka yazık değil mi? Artık soğanıda mı yemiyecekler. Vatandaşın her zaman yanındayız, vatandaşı düşünüyor ve destek olmak için üretimimize devam ediyoruz” dedi.

UCUZ SOĞAN SATIŞINDA PATLAMA

Mersin’in ilçe merkezinde kamyonetle satış yapan Burak Boyar, 2 liradan satışa sunduğu 5 ton soğanı 1 saat içerisinde sattı. Üretim hizmetlerine devam edeceğini söyleyen Boyar, yeni ürünlerini de satışa sunacağını söyledi. Halk soğanı 2 lira gibi ucuz bir fiyattan almanın mutluluğunu yaşadı.

Daha Fazla Göster

Kadir Dündar

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 2. sınıf öğrencisi. 3 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali global bir gazete de editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu