Magazin

Sinan Akçıl’a 15 Bin TL’lik Borç Davası

Ünlü müzisyen ve söz yazarı olan Sinan Akçıl’ın konserlerinin bir kısmını satın aldığını iddia eden Bülent Erdoğan ve Çağrı Tortop, Sinan Akçıl’ın konserler için ödemesi gereken payı eksik ödediği gerekçesi ile mahkemeye başvurdu.

Dava İçin İcra Takibi Başlatıldı

Ünlü müzisyen Sinan Akçıl’ın ödemediği iddia edilen pay için icra takibinin başlatıldığını belirten dilekçede “155.000 TL’lik bakiyenin tahsili için davalı Sinan Akçıl’a İstanbul 35. İcra Müdürlüğünde icra takibi başlatılmıştır. Davalı Sinan Akçıl icra takibinin başlatıldığı günün sabahı saat 10.00’da 140.0000 TL’lik bir ödeme yapmıştır. Davalı kalan bakiye olan 15.000 TL’yi ödememiştir. Davalının icra takibine yaptığı itirazın iptali ve kalan bakiye olan 15.000 TL’nin faiziyle ve dosya masraflarıyla tahsilini talep ediyoruz.” ifadelerinde bulunuldu.

İcra takibi dilekçesine davalı Sinan Akçıl’ın avukatı şu şekilde cevap verdi: “Her iki taraf arasında 11 Mayıs 2017 tarihinde konser satın anlaşması imzalanmıştır. Davacı taraflar Akçıl’a 200.000 TL avans niteliğinde ödeme yapmıştır. Akçıl’ın playback olarak icra edeceği her bir konser başına 15.0000 TL, canlı konser başına ise 30.000 TL davacılara ödeme yapacaktır. Sözleşme ise sayı ile değil süre ile sınırlandırılmıştır. Davacı taraflar sözleşmede yer almamasına rağmen 20 adet konseri ve buna bağlı olarak 300.000 TL bedeli kendi hesaplarına göre ortaya atmışlardır. Akçıl’ın davacı olan taraflara ödemesi gereken tutar 140.000 TL’dir ve ödeme tarihinde davacılara ödenmiştir. Ayrıca Sinan Akçıl 17 adet konser icra etmiştir. Buna göre davanın reddine karar verilmesi gerekir.”

Daha Fazla Göster

İpek Büyükhız

1992 doğumlu. Marmara Üniversite Radyo Televizyon ve Sinema bölümü mezunu... Son 3 yıldır özellikle de yerel haber sitelerinde editörlük görevi yapmaktadır. bayandoktor.com sitesinde aktif olarak editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu