Yaşam

Sıcak Yaz Günlerinde Tercih Edilebilecek Renkler

Termometrelerin gösterdiği aşırı sıcak yaz günlerinde modaya uygun renklerin seçiminde uzmanların görüşleri giyiminize yol verecek. Özellikle kadın takipçilerin tercihlerinde önemli bir etkiye sahip olacak görüşler bu yaz giyeceğiniz kıyafetlerin rengini belirleyecek.

  • Bilinenin Aksine Koyu renkler sizi güneşten korur

Koyu renkli giysilerin güneş ışınlarını çektiği gerekçesi ile giyilmemesi gerektiği söylenir durur. Özellikle siyah ve diğer koyu renkler insan vücudunuz güneş ışınlarından gelen kızılötesi ışınları yansıtır. Bu sayede sağlığımıza ve cildimizi korumuş oluruz.

  • Açık renkli giysiler bazen zararlı olabilir!

Yaz günlerinde genellikle açık renk kıyafetler giyilir. Uzmanlar genel kanının yanlış olduğunu ve açık renkli kıyafetlerin güneş ışınlarının içeriye geçmesine izin verdiğini bu sebeple insan bedeninin daha hızlı ısınmasına sebep oluyor.

  • Uzun kıyafetler tüm vücudu korur

Kadınların sıcak havalarda daha kısa ve açık kıyafetler tercih etmesine karşın uzun kıyafetler bedeninizin büyük bir kısmını kapatacağı için zararlı güneş ışınlarından korunmanıza yardımcı olacaktır.

Vücudunuza Yapışacak Dar Giysilerden Sakının

Dar giysiler daha çok terlemeye neden olur. Bu sebeple bol kıyafetlerin tercih edilmesi hava dolaşımının oluşmasına imkân tanıyacaktır.

Sayılanların yanında giyilen giysilerin desenini ve kumaşını da iyi belirlemek gerekmektedir. Cilt sağlığına zararlı kıyafetler sırf ucuz oldukları için veya yakıştığı düşünüldüğü için tercih edilmektedir. Pişik gibi rahatsızlıklardan korunmak istiyorsanız yumuşak yapılı kumaşları kullanmamanız sağlığınız için yararlı olacaktır.

Daha Fazla Göster

Kadir Dündar

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 2. sınıf öğrencisi. 3 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali global bir gazete de editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu