Haber

Serinlemek için Baraj Gölüne Giren Kadınlar Boğuldu

Hava sıcaklıklarının rekor değerlere ulaştığı Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinden gelen kötü haber herkesi üzdü. Serinlemek için baraj gölüne girdiği öğrenilen tarım işçisi kadınların boğularak hayatlarını kaybettiği ortaya çıktı. Yetkililer tarafından yapılan açıklamaya göre iki kadına da yapılan tüm müdahaleler yetersiz kaldı.

Olay Şanlıurfa’nın ünlü ilçelerinden biri olan Siverek de yaşandı. Siverek ilçesine yaklaşık olarak 50 km kadar uzakta olduğu bilinen Salice Mahallesi yakınlarında sıcak havadan bunalarak Atatürk Baraj Gölü’ne girdiği öğrenilen iki genç kadın kısa süre sonra gözlerden uzaklaştı.

Yapılan Müdahaleler Yeterli Olmadı

Bir süre sonra suda çırpınmaya başlayan tarım işçisi Gülay Yaman (16) ve Nuray Karabulut (23) çevredekilerden yardım istedi. Yine tarım işçileri tarafından yapılan yardım sonrasında sudan çıkarılan genç kadınlar için hemen 112 acil ekiplerine haber verildi.

Kısa süre içerisinde olay yerine geldiği açıklanan 112 acil ekipleri, iki genç kadına olay yerinde müdahale etti. Her iki kadının da olay yerinde yapılan müdahalenin hemen sonrasında acilen hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.

Fakat yapılan tüm müdahalelere rağmen iki genç kadının yolda hayatlarını kaybettiği ortaya çıktı. İkin genç kadının hayatını kaybetmesinin anlaşılması üzerine ise cenazelerin Siverek Devlet Hastanesi’nin morg bölümüne kaldırıldığı ve yakınlarına haber verildiği açıklandı. Baraj gölünde ise inceleme yapıldığı açıklandı.

Daha Fazla Göster

Kadir Dündar

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 2. sınıf öğrencisi. 3 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali global bir gazete de editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu