Haber

Serbest Kadın Bayrak Takımı Yeni Bir Rekor Kırdı

Bu yıl Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de düzenlenmekte olan Dünya Gençler Yüzme Şampiyonası’ndan haberler gelmeye devam ediyor. Birçok ülkenin yer aldığı şampiyona da sürprizler de yaşanmıyor değil.

Son olarak şampiyonaya katılan takımlarımızdan sevindirici bir haber geldi. Serbest Kadın Bayrak Takımı yarışlarının tamamlandığı ve milli takımımızın da bu yarış içerisinden derece ile ayrıldığı açıklandı.

Kadın Bayrak Takımı Yeni Türkiye Rekorunu Kırdı!

Serbest Kadın Bayrak Takımı için yapılan açıklamada yeni Türkiye rekorunun geldiği duyuruldu. Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından yapılan açıklama sonrasında, bayrak yarışı sırasında Türkiye rekorunun yenilendiği ve yeni Türkiye rekorunun 8.14.15’lik bir derece ile kırıldığı açıklandı.

Takımda yer alan isimler ise Zehra Duru, Beril Böcekler, Doğa Babacan ve Gizem Güvenç olarak açıklandı. Bu arada bireysel yarışlarda bir Türkiye rekoru daha geldi. 15-16 yaş gruplarında sırtüstü yüzme yarışlarında da yeni bir rekor geldiği açıklandı.

100 metre sırtüstü için 56.92’lik derecesiyle yeni rekora imza aran ismin ise Berke Saka olduğunu belirtelim. Yine kendisine ait olan rekoru egale eden genç sporcu, dereceyi biraz daha üste taşımış oldu. Yarışlar kapsamında son olarak Demirkan Demir tarafından 100 metre kurbağalama kategorisinde 10’unculuk elde edildiğini belirtelim. Genç sporcunun derecesi ise 1.01.38 olarak açıklandı.

Daha Fazla Göster

Kadir Dündar

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 2. sınıf öğrencisi. 3 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali global bir gazete de editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu