Haber

Sakarya’da Denize Girmek Yasaklandı

Yazın gelmesiyle birlikte özellikle tatile gidemeyen Sakaryalılar soluğu Karadeniz’de aldı. Son günlerde denize gidenlerin sayısında ciddi artış olunca yetkililerde aldıkları önlemleri arttırmak mecburiyetinde kaldı. Özellikle Karadeniz tarafında denize girmeyi tercih eden Sakaryalılar zaman zaman büyük tehlikelerle karşılaşıyor. Ters akıntı olarak bilinen RIP akıntısının yaygın olduğu Karadeniz’de sık sık boğulma hadiseleri yaşanıyor. Bugünde Sakarya’da yaşanan şiddetli rüzgar ve aşırı dalgalar sebebiyle denize girmek yasaklandı.

Sakarya’da bugün etkisini arttıran rüzgar sebebiyle denizde tehlikeli dalgalar meydana geldi. Bunun sonucunda da vatandaşların hayatını tehlikeye atmamak için yetkililer almış olduğu kararla, bugün Sakarya’da denize girmeyi yasakladı.

 

Denize girenler çıkartıldı

Bugün alınan karar sonucunda Sakarya’da denize giren vatandaşlar hızlı bir şekilde denizden çıkartıldı. Şaşkınlık yaşayan vatandaşlar neden denizden çıkartıldığını anlamadı. Konu hakkında açıklama yapan yetkililer, oluşan dalga ve sert rüzgar nedeniyle böyle bir karar aldıklarını açıkladı. Sakarya sahillerinde denetimlerini arttıran cankurtaranlar, gün boyunca denize girmenin yasak olduğunu sahile gelen herkese anlatıyor.

Denize girmenin yasaklandığı Sakarya’da bazı vatandaşlar alınan bu karara rağmen denize girdiği görüldü. Buna karşılık cankurtaranlar kurallara uymayan vatandaşları uyarmaya devam etti. Yasaklara rağmen bugün 17 kişinin denize girdiği tespit edildi. Denize giren bu kişilerde apar topar denizden çıkartıldı ve gerekli açıklamalar yapıldı. Belediye tarafından yapılan açıklamada ise gün boyu meteorolojik verileri takip ettiklerini bildirdiler.

Daha Fazla Göster

Elif Karakaş

1986 Çanakkale doğumlu. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Gelibolu Piri Reis Meslek Yüksek Okulu Turizm Otelcilik mezunu. Yerel haber ve blog sitelerinde editörlük görevi üstlendi. Şu an bayandoktor.com da editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu