Haber

Sahte Kimlik Veren Hamile Kadınlar Yakalandı

Kütahya’da polis ekipleri şüphelendiği bir aracı durdurmak istedi. Polis noktasından biraz ileride durduktan sonra yaya olarak kaçan otomobil sürücüsünü arama çalışmaları devam ediyor. Otomobilde bulunan üç hamile kadın ise polise sahte kimlik verdi. Kimliklerin sahte olduğunu anlayan polis ekipleri, otomobilde bulunan üç hamile kadını gözaltına aldı. Olay yerinden kaçan ve Suriyeli olduğu öğrenilen sürücüyü yakalamak için çalışmalar başlatıldı.

Kütahya Emniyet Müdürlüğüne bağlı asayiş ekipleri, Afyonkarahisar yolunun üçüncü kilometresinde uygulama yapmaya başladı. Uygulama esnasında şüphelenilen bir aracı durdurmak isteyen ekipler gerekli önlemleri aldı. Uygulama noktasından sonra duran otomobil sürücüsü, gecenin karanlığından yararlanarak izini kaybettirdi.

Otomobilde bulunan üç hamile kadına GBT yapmak isteyen ekipler, aldıkları kimliklerin sahte olması üzerine üç kadını da gözaltına aldı. Suriyeli oldukları öğrenilen kadınların emniyetteki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi. Olay yerinden kaçan Suriyeli sürücüyü ise arama çalışmaları devam ediyor.

Mersin’den Sakarya’ya gidiyorlardı

Polis ekiplerinin yaptığı uygulamada yakalanan Suriyelilerin, Mersin ilinden yola çıktığı öğrenildi. Mersin’den Sakarya’ya gittikleri öğrenilen Suriyeli ailenin yolculukları kısa sürdü. 81 EB 050 plakalı otomobil, gece yarısı polis ekiplerinin dikkatini çekti.

Polisin durdurmak istediği araç bir süre daha gittikten sonra park alanında durdu. Burada karanlıktan da yararlanan Suriyeli sürücü yaya olarak kaçtı. Polis ekipleri, izini kaybettiren Suriyeli sürücüyü bulmak için seferber olmuş durumda.

Daha Fazla Göster

Kadir Dündar

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 2. sınıf öğrencisi. 3 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali global bir gazete de editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu