Sağlık

Sağlık Bakanlığı Leyla İçin Hazır

Sosyal medyada sesini duyuran ve birçok kişinin kendisine yardım eli uzattığı Leyla için harekete geçen kurumlardan biri de Sağlık Bakanlığı oldu. Kahramanmaraş’ta yaşayan Leyla Demirci, uzun zaman önce yüzüne örtülü eşarbın üzerine kaynar su dökülmesi ile birlikte yüzünün büyük bir kısmında yanıklar oluşmuştu. Sosyal medyadan sesini duyurmaya çalışan genç kız toplum içerisine çıkmak, saçlarını taramak için yardım eli istemişti. Kendisine uzanan ellerden biri de Sağlık Bakanlığı oldu.

Sağlık Bakanlığı’nın harekete geçmesi ile birlikte umut yolculuğu başlayan Leyla, Türkiye’de ilk kez yüz nakli gerçekleştiren Akdeniz Üniversitesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahibölüümünde Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi olan Prof. Dr. Ömer Özkan ile birlikte görüşmek üzere yola çıktı. 14 saatin ardından Antalya’ya gelen Leyla, bugün Ömer Özkan ile birlikte tetkiklerin ve ameliyatın kararlaştırılması için bir araya gelecek.

Yaşıtları Gibi Makyaj Yapmak Hayali

Leyla Demirci, sadece bir buçuk yaşındayken yüzüne örtülü eşarbın üzerine kaynar su dökülmesi sonucunda kafa ve yüz dersinin büyük bir kısmı yandı. Genç Kız sosyal medyadan yaptığı çağrıda yaşıtları gibi makyaj yapıp sokaklarda rahat bir şekilde gezmek istediğini ifade etmişti.

Sağlık Bakanlığı ise genç kızın bu isteği üzerine harekete geçti. Leyla, Sağlık Bakanlığı’na teşekkür ederken, hayalinin yüz nakli olduğunu ve daha önce Antalya’da başarılı işlere imza atıldığının da altını çizdi. Genç kızın babası da Sağlık Bakanlığı’na ve sesini duyurmaya yardımcı olan herkese teşekkürlerini iletti.

Daha Fazla Göster

Kadir Dündar

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 2. sınıf öğrencisi. 3 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali global bir gazete de editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu