Sağlık

Sağlık Bakanlığı iftar yemeği organize etti

Hemşireler ve ebeler günü dolayısıyla Sağlık Bakanlığınca verilen iftar yemeğine Sağlık Bakanı Yardımcısı Muhammet Güven iştirak etti. İftar yemeğinde söz alan bakan yardımcı Muhammet Güven hasta ve hastane görevlilerine sunulan modern sağlık hizmetlerinden bahsetti. Sağlık Bakanlığı’mız tarafından organize edilen ve hemşirelerden ve ebelerden oluşan iftar yemeğinde Bakanlık yetkilileri, şehir hastanelerinin önemi nidile getirdi. Yapılan açıklamada şehir hastanelerin kurulmasıyla beraber modern sağlık hizmetlerinin verdiği ve bu hastanelerin bir çok kişiye iş sahası oluşturduğunu vurguladı. Verilen hizmetlerin dünya çapında takip edildiği ve beğenildiği yapılan konuşmalarda belirtti. Dünyanın izlediği bu sağlık hizmetleri sektöründe toplamda 128.000 hemşire ve yaklaşık 50.000 ebenin çalıştığını bakanlık iftar yemediğinde dile getirdi.

YAPILACAK ATILIMLAR DEĞERLENDİRİLDİ

Güven, sağlık sektöründe yapılacak atılımları da değerlendirdi. Bu değerlendirme de meslek eğitimlerinin yatırımlar ile destekleneceğini söyledi. Gerek meslek eğitimleri gerekse uzmanlaşma destekleri Türkiye’de sağlık standartlarını dünya standartlarının üzerine çıkaracağı ve bunun önemli bir mesele olduğunu söyleyen Sağlık Bakanı yardımcısı Muhammet Güven, sağlık sektöründe yaşanan şiddet olaylarına da vurgu yaptı. Güven’e göre, özellikle hemşire ve ebeler kutsallığı yüksek bir görev yapıyor.

Bu kutsal göreve karşı yapılan her türlü şiddet ve şiddet yanlısı eylemi sert dille eleştiren Güven, sağlıkçıların hizmet verirken karşı karşıya kaldıkları şiddet eylemleri karşısında yasal yaptırımların uygulanacağı ve gerekli çalışmaların yapıldığını söyledi. Bakan yardımcısı, konuşmasının sonunda görev şehitlerini rahmetle andıklarını ve yaptıkları kutsal görevin asla unutulmayacağını söyledi. Sağlık Bakanlığı’mız tarafından hemşire ve ebeler gününün ramazan ayına gelmesi sebebiyle organize edilen iftar yemeğine her ilimizden katılım sağlandı. 300 kişinin katılım sağladığı iftar yemeği ebeler, hemşireler, illerin sağlık müdürleri, bakanlık görevlileri ile beraber gerçekleşti. Bazı sağlık çalışanlarına hediyelerin verilmesiyle beraber iftar programı sonlandırıldı.

Daha Fazla Göster

İpek Büyükhız

1992 doğumlu. Marmara Üniversite Radyo Televizyon ve Sinema bölümü mezunu... Son 3 yıldır özellikle de yerel haber sitelerinde editörlük görevi yapmaktadır. bayandoktor.com sitesinde aktif olarak editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu