Moda

Sağlığımızı Olumsuz Etkileyen Kıyafet Tercihleri

Kadınlar, kimi zaman çok beğendikleri kıyafetlerin kullanımı yanlış olsa da görünüşü için tercih edebiliyorlar. Bu tür kıyafetler sadece vücudumuzu tehdit etmekle kalmıyor ciddi hastalıklara da yol açabiliyor.

Dar paça diye adlandırılan, vücudu tam anlamıyla saran pantolonları her kadın sever. Ancak içine sığmak için büyük çaba gösterilen bu pantolonlar bir süre sonra sinirim rahatsızlıklarına ve mide yanması gibi mide sorunlarına yol açabilir. Bunun için giydiğimiz pantolonun iki parmak kalınlığında geniş olması gerekir. Bir büyük bedeni tercih edebilirsiniz.  Pantolon kadar çok dar ayakkabılar da sağlığı tehdit eder. Çok dar ayakkabılar ayakların sıkışmasına, ciddi ayak ağrılarına ve ayak kemiklerinde eğriliklere çıkıntılara sebep olur. Eğer ayakkabınız ayağınıza küçük geliyorsa bu da tırnak batmasına neden olabilir. Topuklu ayakkabılar da uzun süre üstünde durulduğunda ciddi bel ve diz ağrısına yol açar. Gün sonuna doğru topuklu ayakkabılarınızı daha rahat bir ayakkabıyla değiştirebilirsiniz. Özellikle yaz aylarında tercih edilen parmak arası terlikler de hiç sağlıklı değildir. Parmak arası terlikler, ayakları desteklemediği için ayaklarınızda ağrılara yol açabilir. Parmak arası terlikleri ya sadece plajda tercih edin ya da rahat bir ayakkabınızla değiştirerek kullanın. Çok dar kıyafetler nefes darlığına da yol açabilir.

Doğru sütyen tercih edin

Yanlış sütyen kullanımı sırt ve boyun ağrılarına yol açabilir.Eğer sütyen askıları doğru yerde durmuyorsa ve sütyene gerekli destek sağlanmıyorsa sırt ve bel ağrılarınız olabilir. Bunun için ölçülerinize en uygun sütyeni kullanmalı ve sırt bandının yatay olmasına dikkat edilmeli.

Daha Fazla Göster

Kadir Dündar

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 2. sınıf öğrencisi. 3 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali global bir gazete de editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu