Yaşam

Saçlarınızı Bir de Kahve Telvesi İle Boyayın

Saç boyaları içindeki kimyasallar nedeniyle büyük bir meme kanseri olmak üzere mesane, yumurtalık tümörü, lösemi ve beyin hastalıkları tetikleyicisi olarak bilinir. Kimyasallardan kurtulup doğal yöntemlerle de saç renginizi koyulaştırabilirsiniz. Çoğu insanın bağımlılık derecesinde sevdiği Türk kahvesi telvesi ile saç renginizi koyulaştırabilirsiniz.

Neredeyse her gün tüketilen Türk kahvesinin telvesi ile evinizde maliyetsiz ve zahmetsiz saç renginizi koyulaştırabilirsiniz. Bu sayede hem saatlerce kuaförde beklemeyeceksiniz, hem maddi açıdan bir gideriniz olmayacak hem de sağlığınızı tehlikeye atmamış olacaksınız.

Türk kahvesinin telvesi ile saç boyası yapmak için; 2 yemek kaşığı saç kremi, 1 yemek kaşığı kahve telvesi, iki üç damla da lavanta yağı yeterli olacaktır. İlk önce saç kremi ile kahve telvesini karıştırın. Daha sonra eğer kokusu hoşunuza giderse lavanta yağını da ekleyin ve iyice karıştırın. Elde ettiğiniz bu karışımı saç diplerinizden başlayarak iyice homojen olacak şekilde uygulayın.  Saçlarınıza daha iyi nüfuz edebilmesi için bir saç bonesi kullanın ve 30 dakika bekleyin daha sonra şampuan kullanmadan ılık su ile saçınızı yıkayın. Kahve telvesi saçınıza zarar vermeden saç renginizin koyulaşmasına yardımcı olacaktır.

Diğer bir yöntem de şu;

Telvesi bir su bardağı olacak kadar bir Türk kahvesi hazırlayın ve soğumasını bekleyin. Soğuduktan sonra 1 su bardağı kahve telvesini 3 kaşık saç kremi ile karıştırın ve iyice birbirine homojen olmasını sağlayın. Bu karışımı saç diplerinizden başlayarak iyice uygulayın ve yine bir bone ile 1 saat bekleyin. 1 saatin sonunda saçınızı önce 1 su bardağı kahve ile daha sonra da 1 su bardağı sirke ile yıkayın. Bu uygulama sayesinde saçlarınız koyu kahverengi ve parlak olacaktır. Ayrıca bu yöntem saçlarınızın daha hızlı ve sağlıklı uzamasını sağlar.

Daha Fazla Göster

Doğukan Erdurgun

1994 Kırşehir doğumlu. Sakarya Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü mezunu... 3 yıldır editörlük olarak görev almaktadır. Bayan Doktor ekibimize yeni katılan Doğukan, ayrıca bağlı olduğu sanat okulunda da aktif bir şekilde tiyatro oyunculuğu yapmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu