Dünya

Rusya’da mahkeme kararı şok etkisi yarattı

Rusya’da iki kişinin kestikleri kafayla futbol oynamasına karşı yapılan mahkeme kararına büyük tepki yağdı. Kestikleri kafayla futbol oynadıkları gerekçesiyle tutuklanan iki kişiye mahkeme yalnızca 12 yıl hapis cezası verdi. Rusya’nın Sverdlovsk kentinde geçtiğimiz Ağustos ayında bir kişinin kafasını vücudundan ayırarak futbol oynamaya kalkan iki kişinin, işledikleri suç yetmiyormuş gibi cinayetin her karesini de fotoğrafladığı ortaya çıktı.

36 yaşında olan Oleg Tyulkin’in kafasını keserek vücudunu parçalara ayıran caniler, cinayetin fotoğraflarını internet üzerinden arkadaşlarına gönderirken sabah saatlerinde Sverdlovsk kentindeki boş bir arazide kestikleri kafa ile futbol oynamaya kalktı. O esnada araziye giden küçük çocuklar katillerin bir kafayla futbol oynadığını fark edince kaçarak uzaklaştı. Gördüklerini büyüklerine anlatan çocuklar sayesinde olay polise bildirilerek arazideki şahısların gözaltına alınması sağlandı. Talihsiz maktulun kesik başı ise incelenmek üzere adli tıp birimine gönderildi.

12 YIL HAPİS CEZASINA BÜYÜK TEPKİ

Polis ekipleri arazide ele geçirilen kesik başı adli tıp birimine gönderdikten sonra canilerin kaldığı eve baskın gerçekleştirdi. Yapılan baskında Oleg Tyulkin’in diğer organlarının da parçalanmış halde olduğu bulundu. Soğuk cinayeti işleyen şahısların üzerinde gerçekleştirilen incelemede ise cinayet esnasında uyuşturucu madde kullandıklarına ve diğer arkadaşlarına tuzak kurarak çağırdıkları sonucuna varıldı. Vahşice işlenen cinayet suçundan yakalanan şahıslar, cezaevine konduktan sonra mahkemeye çıkarıldı.

Cinayeti işlediklerini dahi hatırlamadıklarını söyleyen katiller, uyuşturucunun etkisi sebebiyle cinayeti işlemiş olabileceklerini ifade ederken mahkeme gerekli savunmalarının ardından cinayeti işleyen canilere yalnızca 12 yıl hapis cezası kararı verdi. Cinayet haberi ve mahkeme kararı tüm Rusya’da yankılanırken Rusya halkının olağanüstü tepkisine karşılık suçluların cezalarının temyizi ve adil bir ceza kararı için yeniden çalışma başlatılmasına karar verildi.

Daha Fazla Göster

Bilal Aydın

1992 Kocaeli doğumlu... Akdeniz Üniversitesi işletme bölümü mezunu. 2015 yılından bugüne kadar birçok yerel gazetede editörlük yapmaktadır. bayandoktor.com editör kadrosunda yer almakla birlikte ayrıca editör kadrosundan da tam yetkili olarak görev almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu