Dünya

Rusya’da esrarengiz bir ölüm gerçekleşti

Rusya’da ünlü bir gazeteci ve yorumcu olarak görev alan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’ yaptığı acımasız ve sert eleştiriler ile adından sık sık söz ettiren 59 yaşındaki gazeteci Sergey Dorenko, geçtiğimiz günlerde yaşanan şüpheli uçak kazasında hayatını kaybeden 41 yolcunun olması ve ölen vatandaşlar hakkında hiç bir açıklama gerçekleştirmeyen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i sert dille eleştirmişti. Yaşanan elim kazada uçak kazasının hangi nedenden dolayı kaynaklandığı henüz belirtilmemesi ise Dorenko’nun eleştirilerinin dozunun artmasına neden olmuştu.

SERGEY DORENKO’NUN ŞÜPHELİ ÖLÜMÜ

Yaşanan bu hadiselerin ardından ani bir trafik kazası sonucu hayatını kaybeden 59 yaşındaki ünlü gazeteci Sergey Dorenko arkasında sır gibi bir ölüm bıraktı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e yakın kaynaklar tarafından ortaya atılan iddialara göre 59 yaşındaki Rus Gazetici Sergey Dorenko’nun otopsi raporları basın ile paylaşılmayacak. Fakat doktorlar ünlü gazeteci Sergey Dorenko’nun kalp krizi sonucu hayatını kaybettiğini iddia ediyor. Yaşanan bu gelişmelerin ardından kazanın nasıl gerçekleştiğine odaklanan Rus emniyet güçleri yaptığı yazılı açıklamada, 59 yaşındaki deneyimli gazeteci Dorenko’nun sabah saatlerinde gezinti yapmak amacıyla motosikleti ile evden ayrıldığını ve sonrasında ise motor kazası geçirerek hayatını kaybettiğini ifade ediyor. Ancak basın mensuplarına Dorenko’nun otopsisinin yer aldığı raporlar yansıtılmadı.

Durumun bu şekilde cereyan etmesi ünlü yorumcu Dorenko’nun hayatını kaybettiği kazanın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile alakası olup olmadığı sorusunu akıllara getirdi. Bu şüphelere açıklık getirmek için resmi açıklama yayınlayan Putin hükümeti, Rus gazetecinin ölümü ile ilgili olarak taziye mesajı yayınladıktan sonra kazanın nasıl gerçekleştiğine dair açıklamalarda bulundu ve motor kazasının kontrol hakimiyetinin kaybedilmesinden kaynaklandığını vurguladı. Ama Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e yakın kaynakların birçoğu Dorenko’nun kalp krizi sonucu hayatını kaybettiğini iddia ediyor.

Daha Fazla Göster

Elif Karakaş

1986 Çanakkale doğumlu. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Gelibolu Piri Reis Meslek Yüksek Okulu Turizm Otelcilik mezunu. Yerel haber ve blog sitelerinde editörlük görevi üstlendi. Şu an bayandoktor.com da editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu