Magazin

Red Bull Müzik Festivali Sanatçıları Belirlendi

Bu yıl itibariyle 2. Si düzenlenecek olan Red Bull Music Festival’i İstanbul’un konsept olarak 5. Gecesinde yani 1-15 Ekim 2019 itibari ile gerçekleşecek. Sahne alacak sanatçılar açıklandı. Festivalde Ata kak’tan Ceza’ya ve Linn da Quebreda’dan Laurel Halo’ya çoğu sanatçı ismi bulunuyor. Bu festivalde yer alacak olan beş adet konsept ilk olarak Alpha Beat Night 3 Ekim Perşembe itibari ile Feriye’de olacak. Bu gece itibari ile de dans müziği ve rap olarak kendi alanında harman yaparak Ganalı müzisyen Ata Kak’ın yanında bir de Ammar 808 ve Undomondo müzikseverlerle buluşacak Afrika müzikleriyle dolu bir gece yaşatacak olan sanatçılar sahne alacak günü beklemekteler.  4 Ekim günü akşam saatlerinde Deniz Müzesi’nde yapılacak olan Aposynthesis Night’ta Demdike Stare sahne alarak Michael England ile paylaşım sağlayacak. Bunun yanı sıra Christelle Gualdi’nin solo olarak proje Stellar Om Source, Berlin’in minimal müzik sistemi ile sahne alacak. Bu ve buna benzer birçok isim o gece sahne alacak.

Red Bull Music Festivali İçin Müzik Severler Sabırsızlanıyor

Festival için birçok sanatçının yer alacak olması ve bu sahne performansına müzikseverlerin büyük ilgi göstereceği biliniyor. İstanbul- Berlin arasında bir hip hop köprüsünü oluşturmayı amaç olarak edinen Kan Kardeşler Gecesi’nde Türkçe rap kralı olarak Ceza ve Cartel sonrasında yapılan üretimleriyle beğeni toplayan Kabus Kerim ile Almanya’da yaşamakta olan flow ustası Türk MC Defkhan ve Khontkar gibi birçok isim hip hop severlerle buluşacak. Genç e yetenekli sanatçılar için müzikseverlerin sabırsızlanmış olduğu festivalin oldukça renkli geçeceği tahmin ediliyor. Aynı zaman da Baneva, Berklee mezunu, şarkıcı ve söz yazarı DJ LİL ZEY gibi birçok isim sahne alacak.

Daha Fazla Göster

İpek Büyükhız

1992 doğumlu. Marmara Üniversite Radyo Televizyon ve Sinema bölümü mezunu... Son 3 yıldır özellikle de yerel haber sitelerinde editörlük görevi yapmaktadır. bayandoktor.com sitesinde aktif olarak editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu