Teknoloji

Realme x ve Realme 3 pro Çin’de görücüye çıkıyor

Oppo’nun alt markası olan Realme, adından söz ettirmeye başlayan bir şirket. Realme 3 Pro ve Realme X yakın bir gelecekte, ürünlerini Çin’de tanıtacak ve satmaya başlayacak. Şirket bu doğrultuda, 15 Mayıs’ta Pekin’de görkemli bir açılış yapacak. Bilindiği gibi, şirketin ürettiği Realme 3 Pro geçtiğimiz ay, Hindistan’da satışa sunulmuştu. Bunun ardından şirkete ait cihazlar, Çin gibi büyük bir pazara girmiş olacak. Edinilen bilgilere göre, 15 Mayıs’ta yapılacak tanıtımdan sonra, ürünler satışa sunulacak. Bununla birlikte, Çin’deki bazı e-ticaret sitelerinin, Realme ürünlerini 5 Mayıs’tan itibaren satmaya başlaması bekleniyor.

REALME MARKASI ÇİN’E GİRİYOR

Uluslararası şirketler açısından rekabetin belirleyici aktörü olan Çin, üretim yanı dışında dünyanın en büyük pazarı olma özelliği de taşıyor. Bundan dolayı, tüm büyük şirketler, bu pazarda var olmayı önemsiyorlar. Realme, Oppo’nun alt markası olarak şirketleşmiş ve Hindistan pazarına girmişti. Ancak gelen bilgilere göre, şirket bununla yetinmiyor ve daha büyük hedefler belirliyor. Şirket, 15 Mayıs tarihinde, Pekin’de görkemli bir açılış yapacak ve Realme 3 Pro ile Realme X’in tanımını yapacak ve Çin’de bu ürünlerin satışını gerçekleştirmeye başlayacak. Bu iddialar, Oppo tarafından da doğrulandı. Artık gözler, 15 Mayıs’a çevrilmiş durumda.

Adından çokça söz ettiren, Realme X, pop-up bir ön kameraya sahip olarak piyasaya sunulacak. Bunun yanı sıra cihazın, 48 MP ana arka kamera, VOOC 3.0 şarj teknolojine sahip olması bekleniyor. 6,5 inç Full HD ekran ve parmak izi sensörü yine cihazda olması muhtemel özellikler arasında yer alıyor. Cihazın Real X Lite adlı bir alt sürümü de mevcut. Realme X’in 15 Mayıs’tan önce Çin’in popüler e-ticaret sitelerinde satışa sunulacak.

Daha Fazla Göster

Doğukan Erdurgun

1994 Kırşehir doğumlu. Sakarya Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü mezunu... 3 yıldır editörlük olarak görev almaktadır. Bayan Doktor ekibimize yeni katılan Doğukan, ayrıca bağlı olduğu sanat okulunda da aktif bir şekilde tiyatro oyunculuğu yapmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu