Dünya

Putin seyircileri selamlarken yere kapaklandı

Rusya Devlet Başkanı Putin, çıktığı hokey maçında seyircileri selamlayayım derken düşmesi ve yere kapaklanması ile karizmayı fena çizdirdi. Soci’de gerçekleştirilen Gece Hokey Ligi özel buz hokeyi oyuncuları ile birlikte katıldığı bir gala maçına Putin de yer aldı. Maçın bitimiyle birlikte maçı izlemeye gelen seyircileri selamlamak isteyen Putin herkesin gözü önünde yere düşerek ilginç görüntüler vermekten kurtulamadı. Soci’de yer alan buz hokey sahası Bolsoy Arena’da düzenlenen maçta Rus lider Gece Hokey Lig’nin efsane oyuncularıyla birlikte buzun üzerine çıktı. NHL oyuncuları ve izleyenlerin gözleri önünde baş sonunda yere kapaklanan Putin’in o hali karizmasını çizdirmesine yetti.

HALIYI FARK EDEMEDİ

Maçın bitiminin ardından Rusya Devlet Başkanı seyircileri selamlamak için buz hokeyi sahası etrafında turlamaya başladı. Ancak sahanın kenarına konulan halıyı görmeyince yere düşmesi de kaçınılmaz oldu. NHL olarak bilinen Gece Hokey Ligi, Putin tarafından yapılan özel girişimler sayesinde 2011 yılında başlamıştı. Ayrıca Putin bu yılın şubat ayında Belarus Devlet Başkanı ve oğlu ile hokey oynayarak gündemde farklı bir yer edinmişti. Ancak bu düşüşü onun karizmasını olumsuz etkiledi.

PUTİN BUZ HOKEYİ HAYRANI

Rus Devlet Başkanı Putin aslında tam bir buz hokey hayranı… Üstelik kendisi de sıklıkla hokey oynamakta. Özel organize edilen hokey maçlarına çıkmaktadır. Günümüz Rusya’sında özel düzenlenen hokey maçlarına davet edilmek oldukça kıymetli ve itibar gerektiren bir durumdur. Putin’in korumaları ve yakın arkadaşları ile sıklıkla bu tarz maçlar düzenlediği bilinmektedir. Ayrıca Putin’in yurt dışındaki ülkelerde de buz hokeyi oynamak istediği biliniyor. Ancak kendisinin en büyük korkusu olan zehirlenerek öldürülmek. Bu nedenle yurt dışı ziyaretleri çok kalabalık bir ekiple ve kısa süreli olmaktadır.

Daha Fazla Göster

İpek Büyükhız

1992 doğumlu. Marmara Üniversite Radyo Televizyon ve Sinema bölümü mezunu... Son 3 yıldır özellikle de yerel haber sitelerinde editörlük görevi yapmaktadır. bayandoktor.com sitesinde aktif olarak editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu