Haber

Pusu Kuran Kadınlar Tacizciyi Yakaladı

Adana’da bir araya gelen 12 kadın, kendilerini taciz ettikleri iddiasıyla 80 yaşındaki adama pusu kurup yakalayarak polis ekiplerine teslim etti. Adana’nın Seyhan ilçesinde yaşanan olay, kadınların gücünü bir kez daha gözler önüne serdi.

Onur Mahallesi’nde oturan kadınları taciz eden 80 yaşındaki adam bir süredir kadınları elle taciz etmeye başladı. Tacize uğrayan kadınların sayısı arttıkça kadınlar aralarında iş birliği yaparak 80 yaşındaki tacizciyi yakalama kararı aldı.

İş birliği yapan tam 12 kadın, 80 yaşındaki tacizciyi aramaya başladı. Mahallenin giriş ve çıkışlarına pusan mağdur kadınlar adeta mahalleyi abluka altına aldı. Bir kadının daha taciz edilmesi üzerine bölgeye giden kadınlar, yakaladıkları 80 yaşındaki tacizciyi aramaya başladı. Bir süre sonra yakalanan tacizci bir bahçeye koyuldu ve üzerine kapı kilitlendi. Tacizciyi yakalayan mağdur kadınlar zaman kaybetmeden polisi aradı. Olay yerine gelen polis ekipleri yaşlı tacizciyi gözaltına aldı.

 

“Mahallede çıplak geziyor”

Mahalle sakinleri yaptıkları açıklamada, tacizcinin çoğu zaman mahallede yarı çıplak bir şekilde gezdiğini belirtti. Ayrıca yine birçok kadına yaklaşarak ahlaksız tekliflerde bulunduğu da iddia edildi. Mahalleli korkudan çocuklarını bile sokağa çıkaramadıklarını ve bu yüzden böyle bir işe giriştiklerini ifade ettiler. Tacizci sorgulanmak üzere emniyete götürülürken şikayetçi olan kadınlardan birkaçı ise ifade vermek için emniyete gitti. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Daha Fazla Göster

Elif Karakaş

1986 Çanakkale doğumlu. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Gelibolu Piri Reis Meslek Yüksek Okulu Turizm Otelcilik mezunu. Yerel haber ve blog sitelerinde editörlük görevi üstlendi. Şu an bayandoktor.com da editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu