Teknoloji

Playstation 5’in ultra hızlı ssd özelliği yeni kilit nokta olacak

Sony firmasının amiral gemisi olarak bilinen ve dünya genelinde pek çok kullanıcıya hitap eden Playstation oyun konsolu için geliştirilmiş olan SSD’ler kullanılacağı uzun zaman önce teknoloji kulislerinde yayılmıştı. Sony sözcüsü tarafından yapılan açıklamaya göre, Playstation 5 olarak piyasaya sürülecek olan yeni cihazın en belirgin özelliği SSD depolama alanına sahip olacak olması. Bu teknolojik gelişmenin oyunların kaderini değiştireceğine inanan Sony firması, yeni özelliğin önemi konusunda da oldukça ısrarcı…

Playstation 5’in temel özelliklerinin geçen ay içerisinde tanıtımını bazı gazeteciler ile yapan Mark Cerny, yeni nesil oyun konsollarının yeni özelliklerine ilişkin açıklamalarda da bulundu. SSD adı verilen sabit disklerin oyun konsolu içerisine yerleştirilmesi ile başlayacak olan Playstation 5 macerası, oyunların kaderinde büyük bir etken oluşturacak.

PİYASADAKİ EN HIZLI SSD’LER PLAYSTATİON 5’TE

Teknoloji piyasasında şuan kullanılan en hızlı sabit disklerin Playstation 5 konsollarında kullanılacağını söyleyen Sony sözcüsü, SSD’lerin bilgisayarlar için üretilen sabit diskler arasında en hızlı transfere sahip olacağını da açıklamalarına ekledi. Yeni nesil ooyun konsolu içerisinde yer alacak olan sabit diskin bileşenleri hakkında Sony sözcüsü tarafından Resmi Playstation Dergisi’nde birçok detaya değinildi. WCCTech’in yaptığı habere göre, yeni nesil teknolojinin en kilit noktalarından bir tanesi ultra hızlı SSD’ler olacak.

Oyun geliştiricilerinin geçmiş ile kıyaslandığı zaman daha benzersiz oyun deneyimini oyunculara sunabilmelerine yardımcı olacak olan yeni nesil SSD’ler bu anlamda oldukça önemli bir noktada bulunuyorlar. Mark Cerny tarafından yapılan açıklamalarda dikkat çeken bir nokta yeni nesil özellikli olan oyun konsolunun fiyatı. Tüm oyunculara maddi açıdan hitap edebilecek olan yeni bir sistemin duyurusu, oyuncuların heyecanlanmasına neden oldu.

Daha Fazla Göster

Doğukan Erdurgun

1994 Kırşehir doğumlu. Sakarya Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü mezunu... 3 yıldır editörlük olarak görev almaktadır. Bayan Doktor ekibimize yeni katılan Doğukan, ayrıca bağlı olduğu sanat okulunda da aktif bir şekilde tiyatro oyunculuğu yapmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu