Yaşam

Paris’ten Sonra İstanbul’da da Akım Dönemi Başladı!

Taksim meydanı, hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgi odağından biri haline gelmeyi başarıyor. Bunun nedeni ise Taksim meydanında yer alan demir parmaklıklara asma kilitlerin takılıyor olması. Anıt çevresinde demir parmaklıklara takılmış olan asma kilitler, yabancı turistler tarafından da büyük ilgi görüyor. Üstelik bu görüntü Pariş şehrinde ki demir korkuluklara asılan asma kilitleri andırdığından dolayı ayrı bir önem arz ediyor. Doğal olarak buraya yerli ve yabancı turistlerde uğrak noktası olarak görmeye başlıyor.

Paris şehrinde bulunan Pont Des Arts köprüsünü andırdığından dolayı ilgiyi kendisine çekmeyi başarıyor. Dileklerinin bir an önce gerçeğe dönüşmesini isteyen kişilerde ” aşıklar köprüsü” olarak bilinen köprüye kilit takarak bunu gerçekleştirmiş oluyor.

Paris Sonrası İstanbul’da Akımda!

Paris sonrasında İstanbul’un da akımda yer alıyor. Aşıklar köprüsünde gerçekleşmiş olan bu akım Taksim meydanında sürekli olarak yaşanmaya devam ediyor. Meydanda yer alan bu demir parmaklıklara asma kilit takılarak dilekte bulunuyor.

Paris şehrinden daha sonra Avustralya’ya doğru sıçrayan bu akımın şimdilerdeki durağı ise İstanbul oldu. Çiftlerin ise özellikle buraya gelerek dilek tutup şans diledikleri görülüyor. Üstelik bu akım uzun yıllardır devam eden bir durumdu. Ülkemizde ise yavaştan kendisini göstermeye başladı. Paris şehrinde uzun köprülere bile bu tür asma kilitler asılarak dilek dileniyor. İstanbul’da başlayan asma kilit akımının Türkiye genelinde de gerçekleşeceği yönünde düşünceler hakim.

Daha Fazla Göster

Kadir Dündar

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 2. sınıf öğrencisi. 3 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali global bir gazete de editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu