Gündem

Oyuncak ve maket araçları ticari takside sergiliyor

Ordu’nun Altınordu ilçesinde taksicilik yapan Özel Gök isimli bir adam, çocukluk dönemlerinde hayali olan bir şeyi kendi taksisinde gerçekleştirdi. Oyuncak ve maket arabalara olan ilgisini ticari taksisinde sergileyen Özel Gök’ün aracına binen müşteri ise neye uğradığını şaşırıyor.

Çocukluk senelerinde oynayamadığı maket arabaların sergisini şimdi kendi aracında yapan ve bu araçları konsol kısmında sergileyen Gök, müşterilerinin beğenisini de kazanıyor. 5 yıldır ticari taksicilik yapan ve 3 çocuk babası olan Özel Gök, neredeyse her gün temizlediği koleksiyonu ile bölgede adından söz ettirmeyi başarmış durumda. Traktör, otobüs, kamyon vb. birçok maket araç taksinin içerisinde bulunuyor.

MAKET TAKSİ

Kendi çocuklarının dahi araçtaki maket araçlarına dokunmasına izin vermediği ticari taksi şoföre Özel Gök, çocuklarının araba istemeleri halinde onlara yenilerini alıyor. Araç içerisinde beğendiği bir araba olduğu zaman aynısını çocuklarına da aldığını söyleyen taksi şoförü, birçok model aracın maketini bulunduruyor. Minibüs, kamyonet, otomobil, otobüs, çekici, off-road aracı vb. daha pek çok arabanın maketini gören müşterilerinin %90’ının beğendiğini söyleyen Özel Gök, fotoğraf çektirmek için yolda durduranlar olduğunu belirtti. Şu ana kadar aracında sergilediği maketlerle ilgili olumsuz bir yorum olmadığını dile getiren taksi şoförü, yaya yolunda insanların araç içerisindeki maketlere dikkatli bir şekilde baktıklarını söyledi. Son olarak ise, herkesin çocukluk hayallerini gerçekleştirmesi gerektiğini aktardı.

Daha Fazla Göster

Elif Karakaş

1986 Çanakkale doğumlu. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Gelibolu Piri Reis Meslek Yüksek Okulu Turizm Otelcilik mezunu. Yerel haber ve blog sitelerinde editörlük görevi üstlendi. Şu an bayandoktor.com da editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu