Haber

Otobüs Şoförü Kalp Spazmı Geçiren Kadını Hastaneye Yetiştirdi

Otobüslerde yaşanan kahramanlık hikayelerine son dönemde çok örnek eklenmeye başladı. Bu konuda bilinçlenmeye başlayan otobüs şoförleri sayesinde birçok hayatın kurtarıldığını gördük. Benzeri bir olay Sivas’ta yaşandı.

Özel halk otobüs şoförü Halil Akalan, otobüsünde fenalaşan yolcusunu zamanında hastaneye yetiştirdi ve kadın yolcunun hayatını kurtardı. Sivas’ta yaşanan olay bir kez daha insanlık ölmemiş dedirtti.

Kadını Hastaneye Yetiştirdi

Sivas’ta normal güzergahında yoluna devam ettiği öğrenilen özel halk otobüs şoförü Halil Akalan, otobüsüne binen bir kadının aniden fenalaştığını fark etti. Kadın ayakta yolculuk ediyordu ve güvenlik kameralarına yansıyan görüntülere göre bir anda fenalaşarak bayıldı.

İlk anda yolcular tarafından da durumun fark edilmediği anlaşıldı. Hemen sonrasında ise kadının fenalaştığını fark eden yolcular, durumu kaptana bildirdi. Bu sırada aracın aynalarından kadının yere yığıldığını gören Halil Akalan ise hemen güzergah dışına çıktı ve kadını hastaneye yetiştirmek adına hızını arttırdı.

Sivas Numune Hastanesi’ne yetiştirilmesine adına oldukça hızlı yol alan şoför, sadece 6 dakika içerisinde kadının hastaneye yetiştirilmesini sağladı. Kalp spazmı geçirdiği anlaşılan kadının 6 dakika içerisinde hastaneye yetiştirilmesi ise kadının hayatını kurtardı. Sadece 6 dakika içerisinde Sivas Numune Hastanesi’ne yetiştirilen kadının durumunun da iyiye gittiği öğrenildi. Kahraman şoför ise hem diğer yolcuların hem de kamuoyunun takdirini topladı.

Daha Fazla Göster

İpek Büyükhız

1992 doğumlu. Marmara Üniversite Radyo Televizyon ve Sinema bölümü mezunu... Son 3 yıldır özellikle de yerel haber sitelerinde editörlük görevi yapmaktadır. bayandoktor.com sitesinde aktif olarak editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu