Haber

Ordu’da Kan Donduran Cinayet

Ordu Altınordu ilçesinde geçtiğimiz günlerde kan donduran bir cinayet işlendi Annesi ile birlikte yaşayan 28 yaşındaki Mert K. 28 Ağustos akşamı akrabalarını arayarak annesinin hareket etmediğini ve uzun süredir öylece yattığını belirterek akrabalarından yardım istedi. Bunun üzerine 112 Acil Servis ekipleri olay yerine gelerek kadının hayatını kaybettiğini doğruladı.

Acil Servis ekipleri tarafından Ordu Devlet Hastanesi morguna kaldırılan anne Meryem K. nın boynunda kırık bulunması ve kadının vücudunun farklı yerlerinde darp izleri olması nedeniyle otopsi uzmanı bunun cinayet olabileceği şüphesini rapor etti. Bunun üzerine polis merhumenin oğlu Mert K. ile görüşme sağlayarak cinayet şüphesini araştırmaya başladı.

Cinayete Kaza Süsü Verdi

Yapılan araştırmalar sonucu olayın cinayet olduğu ve merhume Meryem K.’nin öldürüldüğü kanıtlar ile sabitlenmiştir. Şüpheli bulunan Mert K. ise sorgusunda suçunu itiraf etmiştir. Olayın yaşandığı gece Mert K. ile annesi 50 yaşındaki Meryem K. ile bir tartışma yaşandı. Nedeni henüz bilinmeyen tartışma giderek büyüyerek şiddete dönüştü ve öfkesini daha fazla kontrol edemeyen Mert K. annesinin boynunu kırdı.

Olayın şoku ile ne yapacağını bilemeyen Mert K. annesinin uzun süre hareketsiz yattığını, başta uyuyor sandığını fakat uyumadığını anlayınca ne yapacağını bilemediğini belirterek akrabalarından yardım isteyerek olaydan kurtulmaya çalıştı. Ancak otopsi sonucu ile suçunu itiraf eden Mert K. pişman olduğunu belirtti. Ordu Adliyesi’ne sevk edilen şahsın olay ile ilgili soruşturması devam etmektedir.

Daha Fazla Göster

Bilal Aydın

1992 Kocaeli doğumlu... Akdeniz Üniversitesi işletme bölümü mezunu. 2015 yılından bugüne kadar birçok yerel gazetede editörlük yapmaktadır. bayandoktor.com editör kadrosunda yer almakla birlikte ayrıca editör kadrosundan da tam yetkili olarak görev almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu