Haber

Öğretmen, 15 Yaşındaki Öğrencisi ile Cinsel İlişki Yaşadı

Amerika Birleşik Devletleri’nin New Jersey eyaletinde yaşanan olayda evli olan kadın öğretmen Lauren Coyle-Mitchell 15 yaşını henüz doldurmuş kız öğrencisiyle kendi evinde cinsel ilişkiye girdi.  36 yaşındaki evli kadın öğretmenin, öğrencisine cinsel içerikli mesajlar gönderdiği ve 2015 yılında evine götürerek cinsel ilişkiye girdiği mahkemece onaylandı. Olayı ihbar eden diğer öğretmenlerin ve okulun sosyal hizmet uzmanının bilgilendirmesi üzerine polis, öğretmeni okulda gözaltına aldı. Öğretmen Lauren Coyle-Mitchell’in okuldaki işine de son verildi. Cuma günü görülen duruşmada öğretmen Lauren Coyle-Mitchell, öğrencisi ile aralarında cinsel ilişki gerçekleştiğini kabul etti. Bu davranışının öğrencisine mental ve ahlaki olarak da zarar verdiğini belirten Lauren Coyle-Mitchell’in avukatı, öğretmenin o dönemde ruhsal sorunlar yaşadığını iddia etti.

5 Yıl Hapis Cezası Aldı

Lauren Coyle-Mitchell ile öğrencisinin uygunsuz samimiyette olduğuna şahit olan bir öğretmenin ve Dr. Lena Edwards Academic Charter okulunun sosyal hizmet uzmanının ihbarı üzerine ortaya çıkan cinsel istismar suçunda mahkeme öğretmenin, öğrencisiyle zorla ilişkiye girdiğini kabul etti. İki çocuk annesi olan Lauren Coyle-Mitchell ilk celsede kabul etmediği ancak son celsede kabul ettiği suçlamalardan dolayı 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Ayrıca ömrü boyunca herhangi bir kamu kuruluşunda çalışamayacak olan öğretmenin tutuklu yargılandığı süre göz önüne alındığında suçunun yüzde 15’ini daha yatması gerektiği mahkemece karalaştırıldı.

Daha Fazla Göster

İpek Büyükhız

1992 doğumlu. Marmara Üniversite Radyo Televizyon ve Sinema bölümü mezunu... Son 3 yıldır özellikle de yerel haber sitelerinde editörlük görevi yapmaktadır. bayandoktor.com sitesinde aktif olarak editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu