Moda

Nike Apple Destekli Ayakkabısını Duyurdu

Hem ülkemizde hem de dünyadan birçok takipçisi bulunan Nike, yeni sezonda takipçilerinin karşısına teknoloji ve retroyu birleştiren yeni ayakkabıları ile çıkacak. Nike tarafından açıklanan bilgilere göre 1980 ve 1990’lı yılların modasından esinlenerek tasarlanan yeni AirMax 1 VE AirMax 90 özellikle görünümleri ile de o yılların hakkını fazlası ile veriyor. Tasarımda orta kısımlarda görülen hava boşluğu ile AirMax serisini ortaya çıkaran Nike, şimdi bu seriye yeni üyeler katmaya hazırlanıyor.

BacktotheFuture serisinde MartyMcFly’ın kullandığı ayakkabıdan ilham alınarak hazırlanan yeni seri adapt teknolojisi ile hazırlanacak. İsim olarak Huarache adı verilen yeni modelde, motorlu bağcık teknolojisinin yanı sıra daha önce NikeAdaptBB’de de kullanılan akıllı telefonlar ile eşleşme özelliği de bulunacak. Bu noktada Apple destekli olarak üretilecek olan modelde ayakkabı otomatik olarak sıkı ve gevşek bağlama seçeneklerini uygulayabilecek.

Siri ile Kontrol Sağlanabilecek

Bu yıl piyasaya sunacağı yeni Huarache modelinde Apple destekli kontrol özelliği bulunan Nike ayakkabılar, Siri ve Apple Watch ile de uyumlu olacak. Buna göre kullanıcılar Apple Watch ya da Siri’ye verilen talimatlar ile rahat, gevşek ya da sıkı bir bağlama düzeninin emrini verebilecek.

Bunun yanı sıra önceki Apple destekli modellerin aksine daha şık ve spor bir görünüm sunan Nike ayakkabılar 13 Eylül’den itibaren raflarda yerini alacak olsa da fiyatının da yüksek olacağı ifade edildi.

Daha Fazla Göster

Bilal Aydın

1992 Kocaeli doğumlu... Akdeniz Üniversitesi işletme bölümü mezunu. 2015 yılından bugüne kadar birçok yerel gazetede editörlük yapmaktadır. bayandoktor.com editör kadrosunda yer almakla birlikte ayrıca editör kadrosundan da tam yetkili olarak görev almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu