Haber

New York’ta Tanışıp Hakkari’de Evlendiler

Hakkari Çukurcalı Ramazan Deniz, çalışmak için gittiği Amerika’nın New York eyaletinde Moldovalı Aliona Zabrian ile tanıştı. Deniz ile Zabrian, New York’ta aynı yerde yıllarca beraber çalıştıklarını ve her geçen gün birbirlerine yakınlaştıklarını ifade ettiler. Uzun bir süredir flört eden çift, düğünlerini ise çalıştıkları yerden binlerce kilometre uzakta Hakkari’nin Çukurca ilçesinde yaptılar.

2013 senesinde New York’a çalışmak için giden Ramazan Deniz (38), çalıştığı yerde Aliona Zabrian (32) ile tanıştı. Bir süre birlikte olan çift daha sonra hayatlarını tamamen birleştirmeye karar verdiler. Ailelerinde onay verdiği bu evlilik, geleneksel bir törenle Çukurca’da düzenlendi. Yöresel adetlere uygun olarak yapılan düğünde hem Türkçe hem de Kürtçe şarkılar çalındı. Ayrıca gelinin halay çekmesi de dikkatlerden kaçmadı.

 

Gelin sempatik tavırlarıyla dikkat çekti

Renkli görüntülere sahne olan düğünde gözler gelinin üzerindeydi. Hiç yabancılık çekmediği gözlemlenen gelinin sempatik tavırları da dikkatlerden kaçmadı. Damadın ailesiyle sürekli samimi pozlar veren Zabrian, Çukurca’ya çok çabuk adapte oldu. Gazetecilerle de röportaj yapan Moldovalı gelin, Hakkari insanının çok sıcak olduğunu ve kendisini burada çok iyi ağırladıklarını dile getirdi. Ayrıca buraya gelerek çok farklı ve güzel bir deneyim yaşadığını da aktardı. Moldovalı gelin şu ayrıca şu ifadeleri kullandı: “Buraya geldiğimden beri sürekli bir şeye ihtiyacım olup olmadığı soruluyor. Herkes benimle ilgileniyor. Buradaki insanlar gerçekten çok iyiler ve misafirperverler.” açıklamasında bulundu.

Daha Fazla Göster

İpek Büyükhız

1992 doğumlu. Marmara Üniversite Radyo Televizyon ve Sinema bölümü mezunu... Son 3 yıldır özellikle de yerel haber sitelerinde editörlük görevi yapmaktadır. bayandoktor.com sitesinde aktif olarak editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu