Televizyon

Netflix’in LGBT-İ Temalı Yapımları

Son zamanlarda RTÜK denetimine girmesiyle günden olan Netflix, LGBT-İ temasına bir hayli vurgu yapmakta. Netflix sayesinde birçok güncel dizi ve filme legal olarak ulaşabilen kullanıcıların karşısına sık sık LGBT-İ temalı veya bu konuyu içeren yapımlar çıkmakta.

NETFLİX’TE LGBT-İ TEMALI YAPIMLAR

  • ORANGE IS THE NEW BLACK

Piper isminde nişanlı bir kadının, üniversiteden tanıdığı bir uyuşturucu madde satıcısı olan Alex yüzünden tutuklanmasıyla başlayan bu dizi, ismini ana karakterin turuncu hapishane kıyafeti giymesinden almakta. Hapishane içerisinde eşcinsel ilişki sahneleri olan bu dizi, bir hayli izleyici kitlesine ulaşmakta.

  • GRACE AND FRANKIE

Bir komedi yapımı olan bu dizide, kocaları birbirine aşık olan iki kadının yaşamlarına yer verilmekte.

  • SENSE8

Dünyanın farklı yerlerinde yaşayan sekiz kişinin birbirleriyle anlamsız ve gizemli bir şekilde bağlanmasıyla başlayan dizide LGBT-İ bireylere yer verilmekte.

  • JESSICA JONES

Başarısız bir süper kahramanlık tecrübesinden sonra Jessica, kahramanlığı bırakır. Alias Soruşturma adı altında bir dedektiflik bürosu açar. Bir süper kahraman dizisi olan Jessica Jones’ta eşcinsel ögelere yer verilmekte.

  • MASTER OF NONE

Kelime anlamı “Hiçbir Şeyde Uzman” olan bu dizi, Amerika’da ikamet eden bir göçmenin hayatını konu edinmekte. Eğlenceli bir yapım olan dizide, LGBT-İ karakterler de yer almakta.

  • SKINS

Buluğ çağındaki bir grup gencin hayatının fazlaca detaylı anlatıldığı bu dizide Anwar isimli eşcinsel bir karakter de yer almakta.

Daha Fazla Göster

Kadir Dündar

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 2. sınıf öğrencisi. 3 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali global bir gazete de editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu