Televizyon

Netflix Aşk 101’i Tanıttı

Netflix Türkiye’nin yayın hayatına başlaması ile birlikte birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de platforma olan ilgi artış her geçen gün devam ediyor. Bu kapsamda markanın ülkelere özel yapımları arasında Türk yapımı diziler de bulunuyor. Buna göre geçtiğimiz yıl platformda seyircisi ile buluşan Hakan: Muhafız’dan sonra başrollerinde Beren Saat, Mehmet Günsür ve Başak Köklükaya gibi ünlü isimlerin de bulunduğu Atiye dizisi duyurulmuştu. Bunun ardından ise yine markanın Türkiye hesabından yeni bir tük dizisinin tanıtım fragmanı yayınlandı. Aşk 101 olarak tanıtılan dizinin konusu 90’larda geçen bir lise hikayesi olarak görülüyor.

Doksanlarda Geçen Bir Lise Hikayesi

Netflix’in farklı bir izleyici kitlesi için hazırladığı ön görülen dizinin ilk fragmanı geçtiğimiz günlerde Netflix’in hem Twitter hem de Youtube hesaplarından yayınlandı. Netflix’in Atiye’den sonra üçüncü Türk yapımı orijinal dizisi olan Aşk 101’in konusu da oldukça ilgi çekici olarak gösteriliyor. Dizi doksanlarda Türkiye’de yaşayan bir grup lise öğrencisinin, sevdikleri öğretmenin okuldan ayrılma kararı sonrası onu tekrar okula bağlaması ve bunun için de göze aldıkları unsurları konu ediniyor. Dizinin başrollerinde Kaan Urgancıoğlu, Bade İşçil gibi ünlü isimlere Alina Boz, Selahattin Paşalı gibi genç isimler ve Mert Yazıcıoğlu eşlik ediyor. Dizinin senaristliğini Meriç Acemi üstleniyor. Henüz bir yayın tarihi açıklaması yapılamayan dizi hakkında ilerleyen günlerde yeni açıklama ve paylaşımların yapılması bekleniyor. Dizinin güz döneminde izleyici ile buluşması muhtemel.

Daha Fazla Göster

Bilal Aydın

1992 Kocaeli doğumlu... Akdeniz Üniversitesi işletme bölümü mezunu. 2015 yılından bugüne kadar birçok yerel gazetede editörlük yapmaktadır. bayandoktor.com editör kadrosunda yer almakla birlikte ayrıca editör kadrosundan da tam yetkili olarak görev almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu