Moda

Modanın Nabzı Kopenhag’da Attı

Özellikle son zamanlarda düzenlenen dikkat çekici defileleri ile kültürü ve çevresi ile tüm moda severlerin beğenisini kazanan Kopenhag artık modanın Paris, New York ve Londra’dan sonra yeni durağı olmaya aday gösteriliyor. Moda sektörünün genel olarak dünyanın 3 büyük şehrinde yön verildiği bilinmekte olup son zamanlarda bu anlayışı değiştiren yerlerden biri de Kopenhag oldu. Geçtiğimiz günlerde şehirde düzenlenen moda haftası tüm moda severlerin yakından takip ettiği etkinliklerden biri oldu. Oldukça konuşulan bir konu olan ve gündemdeki yerini de koruyan Kopenhag Moda Haftasına hem ünlü markalar kreasyonları ile hem de ünlü şarkıcılar ve ünlüler ise varlıkları ile hayat verdi. Bu noktada katılımcılarına eğlenceli zamanlar sunan etkinlik ise dünyanın gündemine oturdu.

Uluslararası İşbirliği Bulunuyor

Günümüzün moda durakları arasında yerini almaya hazırlanan Kopenhag, geçtiğimiz hafta düzenlenen moda haftasında bu iddiasını koruyor. Özellikle şehirde BM ile ortaklaşa yürütülen çevre temalı moda etkinlikleri hem katılımcıların çevre konusunda bilinçlenmesini sağlıyor hem de yaratıcı ve dikkat çekici tasarımlar ile moda severlere heyecanlı bir etkinlik vaat ediyor. Aynı zamanda moda haftasında ağaç dikim atölyesi, organik tişört yapımı, elektrikli arabalar ile turlar ve birçok farklı çevre temalı etkinlik de moda haftasına katılan, katılımcıları bekliyor. Tüm bunlar ise son zamanlarda Paris, New York ya da Londra’da düzenlenen moda haftasından farklı olarak Kopenhag’ın farkını ortaya koyuyor.

Daha Fazla Göster

Bilal Aydın

1992 Kocaeli doğumlu... Akdeniz Üniversitesi işletme bölümü mezunu. 2015 yılından bugüne kadar birçok yerel gazetede editörlük yapmaktadır. bayandoktor.com editör kadrosunda yer almakla birlikte ayrıca editör kadrosundan da tam yetkili olarak görev almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu