Moda

Moda Sektöründe Başarının Sırrı

Günlük yaşam içerisinde özellikle kadınların değer verdiği konuların başında moda da yer almaktadır. Bu noktada çoğu kadın moda ile sadece beğeni sebebi ile bağ kursa da bazı kadınlar ise bu alanda kendi profesyonel işleri kurmaktadır. Her geçen gün büyük bir ilgiyle artan moda sevgisi ise sektörde birçok yeni girişimin oluşmasına katkı sağlıyor. Tam da bu hususta bu alanda meslek edinmek isteyen kadınlara ünlü markaların yöneticileri ve uzmanları tarafından öneriler veriliyor. Buna göre sadece moda tasarımı ya da tekstil mühendisliğini okumanın gereken temeli veremeyeceğine dikkat çekiliyor. Özellikle stajı ertelememek ve uzun yaz tatillerinde de sektörde çalışmanın yararının olacağı vurgulanıyor.

Modaya İlk Adım

Moda sektöründe başarılı bir kariyere sahip olan ünlü modacıların, sektöre yeni giriş yamak isteyenlere de önerileri devam ediyor. Özellikle yüksek maaş beklentisi ile başlamamak, başarının ve motivasyonu olarak ifade ediliyor. Bunun yanı sıra adayların sektörde başarılı olması için ise İngilizce dil bilgisi, modanın uzmanları tarafından verilen kurlara ve atölyelere katılımın, bir ismi örnek alarak sektörde ilerleme ve elbette yaratıcı olma konuları dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında yer alıyor. Fakat en önemli husus ise birçok modacı tarafından da verilmekte olan ve bu alana ilgisi olan adayların mutlaka bir kariyer planı belirlemesi ve hedefi doğrultusunda çok çalışması olarak gösterilmekte olup bu noktada adayların istekli olması da gerekiyor.

Daha Fazla Göster

Bilal Aydın

1992 Kocaeli doğumlu... Akdeniz Üniversitesi işletme bölümü mezunu. 2015 yılından bugüne kadar birçok yerel gazetede editörlük yapmaktadır. bayandoktor.com editör kadrosunda yer almakla birlikte ayrıca editör kadrosundan da tam yetkili olarak görev almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu