Teknoloji

Minecraft Oyuncusu 5 Yılın Sonunda Öldü

Her geçen gün daha da genişleyen interaktif oyun dünyasının en gözde oyunları arasında gösterilen Minecraft, dünya genelince milyonlarca kişi tarafından oynana, blokları yerleştirerek kendinize yepyeni bir dünya kurabildiğiniz popüler bir oyun. Sosyal medyanın gelişmesi ile buradan da paylaşım yapılabilen oyunun iyi oyuncularının kendilerine ait bir takipçi kitlesi bile var. Minecraft oyununun aşamalarından biri de Hardcore modu. Bu bölümde karşılarına çıkan engelleri aşarak oyuncular hayatta kalma mücadelesi veriyorlar. Hardcore modunu 5 yıldır oynayarak dünya rekorunun da sahibi olan Twitch yayıncısı Philza isimli oyuncu, mağarada olduğu sırada zombilerin saldırısına uğradı ve bu saldırıdan kurtulamayarak öldü.

TAKİPÇİLERİNİN TAKTİKLERİ İŞE YARAMADI

Philza’nın ölümü canlı yayında takipçilerinin gözü önünde gerçekleşti. Olay anında mağarada bulunan tecrübeli oyuncu, zombilerin bir anda saldırmasıyla paniğe kapıldı. O anlarda canlı yayında olan takipçileri zombilerin saldırısını geri püskürtebilmesi için oyuncuya taktikler verdiler, fakat oyuncu başarılı olamadı. Saldırı anında zombilere temas eden oyuncu, yanmaya başladı. Zombilerden kaçarken örümcek ağlarına çarpınca canı iyice azalan oyuncu, takipçilerinden gelen “canını yükseltmek için elma ye, zombilerin gelmesini engellemek için su kovasını kullan” gibi taktikleri ise yaşadığı panik yüzünden uygulayamadı. Yanmaya devam eden oyuncu bu şekilde zombilerden kaçmaya çalıştıysa da maalesef başarılı olamadı ve 5 yıllık macerası bu şekilde sona erdi. Yaşadığı şoku uzun süre üzerinden atamayan oyuncu, oyuna veda etmesine neden olan olayın klibini, takipçileri ile paylaşmayı da ihmal etmedi. Paylaşılan görüntüler, yaklaşık olarak 1 milyon kişi tarafından izlendi.

Daha Fazla Göster

Doğukan Erdurgun

1994 Kırşehir doğumlu. Sakarya Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü mezunu... 3 yıldır editörlük olarak görev almaktadır. Bayan Doktor ekibimize yeni katılan Doğukan, ayrıca bağlı olduğu sanat okulunda da aktif bir şekilde tiyatro oyunculuğu yapmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu