Teknoloji

Mİ 9 parmak izi sensörünü geliştirdi

Mi 9 telefonunda yapılması beklenen değişikliğin Xiaomi tarafından yapılan açıklamada ekranda bulunan parmak okuyucusu ile ilgili yapılacak olan değişikliği duyurdu. Xiaomi şirketinin kurucusu konumunda bulunan ve yine şirketi CEO’su olan Lei Jun, Mi 9 ile ilgili gelecek yeni güncellemenin tanıtımını yaptı. Yapılan açıklamada kullanıcıların artık ekranda parmak izi okutmaları durumunda açığa çıkan simgenin kaldırılacağını belirtti. Lei Jun tarafından yapılan açıklamada birçok kullanıcının okuyucunun nerede bulunduğunu öğrendiğini ve bu nedenden dolayı artık kullanıcıların simgeye artık ihtiyaç duymadıklarını ifade etti.

BATARYA İÇİN OLUMLU BİR SONUÇ

Ekranda hiçbir şekilde simge olmaması, OLED ekranların görüntüsünü bozmadığı için telefonun bataryasının bu durumdan olumlu etkilenmesini sağlıyor. Xiaomi bu özelliği önceden düşünmemiştir. Ancak şirketin sisteminin yazılım başkanlığını yürüten Zhang Guoquan Mi 9’u geliştirmek için çalışmalara başlamıştır. Jun; MIUI tarafından yapılan plana sadık kaldıklarını ve kullanıcılara seçenek sunmak amacıyla bu güncelleştirmeyi başlattıklarını da açıkladı.

XİAOMİ’NİN REKLAM FİLMİNİN YAYINDAN KALDIRILMASI

Xiaomi tarafından yayınlanan reklam düşük bütçeli olması nedeniyle eleştirilerin odağında yer alıyor. Düşük bütçe ayırarak yapılan reklam filmi eleştirilerin ardından yayından kaldırıldı. Yapılması beklenen güncelleştirme an itibariyle geliştirilme aşamasında bulunuyor. Şirket tarafından yapılan bir diğer açıklamada yapılması beklenen güncelleme ve yeni çıkarılacak olan özelliğin ne zaman çıkacağı tam olarak bilinmiyor. Ancak yeni çıkması beklenen bu özellik ile ilgili olarak güncellemenin yayınlanması beklenmiyor. Güncellemenin eklenmesi planlanan yeni özelliklerle genişletilerek dağıtılması planlanıyor. Böylece Xiaomi’nin gördüğü tepkilerin bir nebze de olsa azalacağı düşünülüyor.

Daha Fazla Göster

Doğukan Erdurgun

1994 Kırşehir doğumlu. Sakarya Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü mezunu... 3 yıldır editörlük olarak görev almaktadır. Bayan Doktor ekibimize yeni katılan Doğukan, ayrıca bağlı olduğu sanat okulunda da aktif bir şekilde tiyatro oyunculuğu yapmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu