Gündem

Meryem Aktan’ı vurduğu sebebiyle Silifke Belediye Başkanı tutuklandı

Mersin’in Silifke ilçesinde geçtiğimiz günlerde akıl almaz bir olay yaşandı. Üstelik olayın faili Milliyetçi Hareket Partisi Silifke Belediye Başkanı Mücahit Aktan… Ortaya atılan iddialara göre Silifke Belediye Başkanı Mücahit Aktan kız kardeşini bilinmeyen bir nedenden başından tabanca ile vurarak yaraladı. Başından tabanca ile vurularak yaralanan kız kardeş Meryem Aktan kaldırıldığı hastanede yoğun bakıma alındı.

Hastane doktoru tarafından yapılan açıklamalara göre Meryem Aktan’ın hayati riski devam ediyor. Olay gece yarısı 31 Mart seçimleri zamanında gerçekleşti. İddialara göre gece yarısı kız kardeşi ile sözlü tartışmaya giren Silifke Belediye Başkanı Mücahit Aktan, daha sonrasında ise evde sakladığı tabancasıyla kız kardeş Meryem Aktan’ın başına ateş etti. Olayda ağır yaralanan Meryem Aktan kaldırıldığı devlet hastanesinde ölüm kalım savaşı veriyor.

OLAYA KOMŞULAR ŞAHİTLİK ETTİ

31 Mart yerel seçim gecesinde Silifke Belediye Başkanı Mücahit Aktan’ın evinden gelen silah sesini duyan komşular hemen durumu polise bildirdi. Polis ve ambulansın olay yerine gelmesi ile birlikte derhal hastaneye sevk edilen ağır yaralı Meryem Aktan hastanede yaşam mücadelesi veriyor. Mersin Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde yoğun bakımda yatan Meryem Aktan’ı vuran kişinin ağabeyi Silifke Belediye Başkanı Mücahit Aktan olduğu iddia edildi.

Bu iddianın ardından apar topar gözaltına alınan Mücahit Aktan, yapılan sorgulamada önce iddiaları yalanladı arkasından ise emniyet görevlilerine kız kardeşini başından yaraladığını itiraf etti. İlçe emniyet müdürlüğünde sorgusunun tamamlanmasının ardından savcılık tarafından tutuklanmak üzere mahkemeye gönderildi. Nöbetçi mahkemeye çıkartılan fail Silifke Belediye Başkanı Mücahit Aktan, silahla adam yaralama suçundan cezaevine gönderildi. Mersin Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde yaşam mücadelesi veren Meryem Aktan’ın sağlığının ciddiyetini koruduğu ifade ediliyor.

Daha Fazla Göster

Kadir Dündar

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 2. sınıf öğrencisi. 3 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali global bir gazete de editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu