Haber

Mersin’de Kadınlar için Kooperatif Kuruldu

Kadınlar için yapılan yatırımlara her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Kadınların kendi ayakları üzerinde durmasını sağlayacak adımlar atılmaya devam ediliyor. Bu noktada son olarak Üretici Kadın Kooperatifi açılışı duyuruldu. Mersin’in Tarsus ilçesinde kurulan Üretici Kadın Kooperatifi, kadınların her yerde söz sahibi olması konusunda önemli bir adım olarak değerlendirildi.

Üretici Kadın Kooperatifi için açılışı ise Tarsus Belediyesi Başkanı Haluk Bozdoğan ve eşi Derya Özinç Bozdoğan yaptı. Açılışın hemen ardından Derya Özinç Bozdoğan tarafından konuya ilişkin açıklamalar geldi.

Kadınların Kendi Ayakları Üzerinde Durması Desteklenecek

Açılışın hemen ardından Tarsus Belediyesi Başkanı Haluk Bozdoğan ve eşi Derya Özinç Bozdoğan tarafından açıklamalar geldi. Bozdoğan tarafından yapılan açıklamalarda; Yorulan ve emek veren ev kadınları olmaktadır. Amacımız üretilen her şeyde, alın terinde, emeklerde karşılık bulunmasıdır. Ve bunun katma değer ile taçlandırılmasıdır. Çok hayalim bu kentte geçmiştir, kadınların ekonomiye ve aile bütçesine aktif olarak katkıda bulunmaları da büyük hayallerimdendir. Kurulan kooperatif anlayışıyla beraber kadınlar mutlaka kazanacak. Bunu istiyorum. İfadelerine yer verildi.

Kadınların kendi el emeğiyle ürettikleri ürünler için de destek olacağı öğrenilen kooperatifin hemen faaliyetlerine başladığı da açıklandı. Güner Baykal toplantı salonunda gerçekleştirilen açılışa ilgi ise oldukça yüksek oldu.

Daha Fazla Göster

Doğukan Erdurgun

1994 Kırşehir doğumlu. Sakarya Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü mezunu... 3 yıldır editörlük olarak görev almaktadır. Bayan Doktor ekibimize yeni katılan Doğukan, ayrıca bağlı olduğu sanat okulunda da aktif bir şekilde tiyatro oyunculuğu yapmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu