Haber

Mersin’de Fuhuş Operasyonu Düzenlendi

Mersin merkezli olmak üzere tam 9 farklı ilde eş zamanlı fuhuş operasyonu düzenlendi. Düzenlenen bu operasyonda çok sayıda gözaltı işlemi gerçekleşti. Gözaltına alınan 2’si kadın tam 12 kişi işlemlerin ardından sevk edildikleri mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Asayiş Büro Amirliğine bağlı ekipler Mersin, Adana, Aksaray, Hatay, Bingöl, Konya, Niğde ve Gaziantep’te eş zamanlı operasyon düzenlendi. Düzenlenen operasyon kapsamında ‘fuhuşa aracılık ve teşvik’ suçlarından 15 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şahısların emniyetteki işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edildi.

Gözaltına alınan kişilerden birine sorulan sorunun karşılığında gelen cevap ise herkesi şaşırttı. Gazetecinin zanlıya ‘sosyal medya hesabınız üzerinden imam cübbesi giyip şimdi de bu işi yapmanız doğru mu? Üstelik birde fotoğrafın altına doğru yolu bulduğunuzu yazmışsınız.’ sorusunu sorması üzerine zanlı, ‘evet doğru yolu buldum. Biz hiç kimseden korkmayız.’ açıklamalarında bulundu.

30 bin lira ceza kesildi

Asayiş ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda adliyeye sevk edilen 14 kişi, sulh ceza hakimi tarafından tutuklandı. Tutuklananlardan ikisinin ise kadın olduğu öğrenildi. Operasyon hakkında elde edilen bilgilere göre fuhuş yaptırıldığı öğrenilen 6 yabancı uyruklu kadında yapılan sağlık işlemlerinin ardından Mersin İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edildi. Burada yapılacak işlemlerden sonra 6 kişi sınır dışı edilecek. Operasyon kapsamında birçok bar, otel, masaj salonlarına toplam 30 bin 106 lira para cezası kesildi.

Daha Fazla Göster

İpek Büyükhız

1992 doğumlu. Marmara Üniversite Radyo Televizyon ve Sinema bölümü mezunu... Son 3 yıldır özellikle de yerel haber sitelerinde editörlük görevi yapmaktadır. bayandoktor.com sitesinde aktif olarak editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu