Haber

Marmara Adası Yangınında 1 Kişi Gözaltına Alındı

Dün 14.00 sularında Balıkesir’in Marmara ilçesinin ormanlık alanında çıkan yangın tam 9 saat sonra söndürülebildi. Akşam 23.00 sularında tamamen söndürülen yangın ile ilgili soruşturma başlatıldı. Başlatılan soruşturma kapsamında emniyet güçleri 1 kişiyi gözaltına aldı. Marmara Adası’nda çıkan yangında tam 80 hektarlık alan kül oldu. Aynı zamanda 5 ev ile 1 adet minibüste çıkan yangın sonucunda kullanılamaz hale geldi.

Balıkesir’in Marmara ilçesinde çıkan yangın sosyal medyada da büyük yankı uyandırdı. Özellikle son zamanlarda artan orman yangınlarının sayısı sebebiyle pek çok duyarlı vatandaş yaşanan bu duruma tepki gösterdi. Ormanların bilerek kundaklandığını düşünen vatandaşlar, suçluların yakalanıp bir an evvel hâkim karşısına çıkmasını istedi. Marmara ilçesinde çıkan ormanlık alandaki yangın nedeniyle bir şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü ve gözaltı sayısının artabileceği vurgulandı.

Hüseyin T isimli şahıs gözaltına alındı

Balıkesir’in Marmara ilçesinde meydana gelen yangın sonrası emniyet güçleri detaylı bir soruşturma başlattı. Kısa süre içerisinde elde edilen bulgular sonucu Hüseyin T isimli şahıs gözaltına alındı. Hüseyin T isimli şahıs evinin bahçesindeki otları biriktirip yaktığı ve bu nedenle yangının büyüdüğü anlaşıldı. Gözaltına alınan zanlının emniyetteki işlemleri ise sürüyor. Şahsın emniyetteki işlemleri bittikten sonra savcılığa sevki bekleniyor. Olayın kısa süre içerisinde aydınlatılması sebebiyle vatandaşlarda memnuniyetlerini dile getirdi ve yapılan çalışmaları takdir etti.

Daha Fazla Göster

İpek Büyükhız

1992 doğumlu. Marmara Üniversite Radyo Televizyon ve Sinema bölümü mezunu... Son 3 yıldır özellikle de yerel haber sitelerinde editörlük görevi yapmaktadır. bayandoktor.com sitesinde aktif olarak editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu