Moda

Makyaja İlk Adım

Biz kadınlar şüphesiz çocukluğumuzdan beri çevremizde makyaj yapan kadınlara her zaman özenmişizdir. Makyaj her yaşta kadının vazgeçilmezi olmuştur. Makyajında vazgeçilmezi olan şey göz makyajıdır. Gözler bir kadının makyajdaki ustalığını kendini tanımasını ortaya koyduğu yerdir. Yeni başlayan biri için şeftali ve nude tonlardaki farlar idealdir.

İlk başta daha el değmemiş olan göz kapaklarımıza bir kapatıcı ile alt tabaka yani makyajımızın pürüzsüzlüğü için bir zemin oluşturalım. Eğer bu katmanı oluşturmazsak farımızı eşit ve doğal bir şekilde dağıtamayız. Kapatıcı ile bu katmanı oluşturduktan sonra  bej renginde yani teninizin renginde bir farla eğer yoksa da sabitleyici pudranızla zemini sabitleyin. Daha sonra açık bir farınızı göz kapaklarından katlanma yerine kadar iyice dağıtın. Sonrasında şeftali tonu ve bu tonlara yakın başka farınız varsa isteğinize göre göz kapaklarınızın katlanma yerine ve dış köşesine  sürün. Karıştırıcı  fırça yardımıyla alt kısma sürdüğünüz açık ton farınızla  iyice karıştırın ki geçişler birbirini tamamlasın. Farları iyice birbirine geçirdikten sonra yine katlanma kısmına çok hafif bir kullandığınız fardan bir ton koyusunu sürün ve katlanma yerine dağıtın. Siyah farınız ve eyeliner fırçanızla göz kapağının kuyruk kısmından başlayıp göz pınarlarına varana kadar kirpik diplerinize siyah far sürün. Daha sonra makyajınızda bütünlük sağlamak için aynı farı alt kirpik diplerine de uygulayın.

Daha aydınlık bir görünüm

Daha aydınlık bir görünüm sağlamak için göz pınarlarına ve kaşlarınızın alt kısmına aydınlatıcı beyaz kalem sürün. Eğer beyaz kalem sürmek istemiyorsanız bej rengini de tercih edebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Kadir Dündar

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 2. sınıf öğrencisi. 3 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali global bir gazete de editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu