Yaşam

Leo Bebekten İyi Haber

Leo bebek, İzmir’de kalp damarları ters bir şekilde dünyaya geldi. Ailesinin yardım çağrısına cevap veren sağlık bakanlığı, hava ambulansı ile Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesine getirilip tedavi altına alınmıştı.Tedavisinin adından Leo bebek bugün taburcu oldu.

9 Ağustos saat 09.00 da özel hastanede dünyaya gözlerini açan Leo bebek dünyaya geldiği ilk 5 saatte çok sağlıklı iken daha sonra morarmaları fark edildi. Ardından tedavi altına alınıp Pediatik Kardiyolojisi değerlendirilen Leo Bebeğe “Büyük Alterlerin Trans Pozisyonu” teşhisi doktorlar tarafından konuldu. Leo bebeğin medical tedavisine başlandı ve açık kalp ameliyatı için Sağlık Bakanlığına ait olan ambulans uçak ile  Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesine nakledildi. Daha sonra Leo bebek yoğun bakıma kaldırıldı. Ameliyathanenin hazırlanması ile ameliyata alınacak olan Leo bebeğin “Arteriyel Switch” ameliyatın Çocuk Kalp Damar Cerrahları 15 Ağustos günü gerçekleştirdi. Ameliyatın ardından 5 gün yoğun bakım ve ardından servis takibinde tutulan Leo bebek bugün Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesinden taburcu edildi.

Babası Açıklamalarda Bulundu

Leo bebeğin babası Onur Dalgıç açıklamalarda bulundu. Açıklamalarında Onur Dalgıç “Takip ve tedavi süresi boyunca süreci dikkatle takip eden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya, Başhakim Prof. Dr. Mehmet Kaan Kırali’ye, Ameliyatı yapan Prof. Dr. Hakan Ceyran ve Prof. Dr. Ali Can Hatemi ile bize çok yakın davranan tüm hastane çalışanlarına teşekkür ediyorum.” dedi.

 

 

Daha Fazla Göster

Kadir Dündar

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 2. sınıf öğrencisi. 3 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali global bir gazete de editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu