Ekonomi

Kripto para birimlerinde büyük hareketlilik

En fazla yatırımcısı olan 10 kripto para biriminden 6 tanesinde yaşanılan gerileme nedeni ile kripto para hacmi 170 milyar doların altına kadar geriledi. Bunların yanı sıra ise bazı kripto paralarında yükselme yaşanmasına rağmen birçok yatırımcının bu gerileme nedeni ile zarara uğramış olmasından dolayı birçok yatırımcı kripto paraların hangi seyri izleyecekleri konusunda merakla bekleyiş içerisindeler. Son 24 saat içerisinde 42 milyar 715 milyon dolar gerileme yaşayan kripto para birimlerinin seyri birçok kişi tarafından heyecan ile takip ediliyor.

KRİPTO PARA BİRİMLERİNDEKİ DÜŞÜŞLER

En yüksek 10 hacimli kripto para biriminin değer kaybettiği son 24 saatlik dilimde piyasalarda büyük hareketlilik yaşanıyor. Aralarında bitcoin, ethereum, ripple, bitcoin cash, EOS, Litecoin, Binance Coin, Stellar, Tether ve Cardano gibi kripto para birimlerinin olduğu büyük şirketler yaşadılar. Bu düşüşte en büyük payı ise %8,52 düşüş ile başta bitcoin cash ve sonra %5,52 düşüş ile Cardano kripto para birimleri çekiyor. Nasıl bir seyir izleyecekleri ön görülemeyen kripto para birimlerinde yaşanan düşüşlerin devam edip etmeyeceğini önümüzdeki günlerdeki piyasa durumu belirleyecek.

DEĞERİ ARTAN KRİPTO PARA BİRİMLERİ

Tüm kripto para birimlerinde düşüş yaşanırken en yüksek hacimli kripto para birimlerinden IOTA %12,18 değerinde arttırdı. Piyasaları alt üst eden bu şaşırtıcı gelişmenin yanı sıra ODEM, Redcoin, Maker, Kucoin ve Masher gibi kripto para birimlerinde de az da olsa değer artışı gözlendi. Değer kayıplarının ve yükselişlerinin anlık olarak değiştiği kripto para birimlerine yatırım yapmak isteyenlerin bu aralar piyasaları iyi süzmeleri ve uzmanlardan fikir almaları daha önemli hale geldi.

Daha Fazla Göster

Bilal Aydın

1992 Kocaeli doğumlu... Akdeniz Üniversitesi işletme bölümü mezunu. 2015 yılından bugüne kadar birçok yerel gazetede editörlük yapmaktadır. bayandoktor.com editör kadrosunda yer almakla birlikte ayrıca editör kadrosundan da tam yetkili olarak görev almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu