Yaşam

Köy Öğretmenlerine Kişisel Gelişim Eğitimi

Yeni eğitim ve öğretim yılı henüz başlamadan kadın köy öğretmeni adaylarına Ankara’da kişisel gelişim eğitimi verildi. İlk olarak 50 kişiye verilen bu eğitimin kısa süre içerisinde bin kişiye verilmesi bekleniyor.

Zürich Sigorta, MEB ve TED’in destekleri ile düzenlenen ve eğitime katkı sağlayacağı düşünülen bu proje Ankara’da hayata geçti. Kadın köy öğretmenlerine destek sağlamak amacıyla başlatılan proje kapsamında ilk olarak 50 kişiye kişisel gelişim eğitimi verildi.

MEB Öğretmen Yerleştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Adnan Boyacı, konu ile alakalı birtakım önemli açıklamalarda bulundu. TED Üniversitesi’nde gerçekleşen eğitimde söz alan Boyacı, mesleğe yeni adım atmış kadın öğretmenlere destek olmak amacıyla böyle bir organizasyon düzenlediklerini açıkladı. Hedeflerinin toplamda bin öğretmen olduğunu vurgulayan Boyacı, bundan sonraki sürecin çok daha hızlı işleyeceğini ifade etti.

Bin Kadın Köy Öğretmenine Ulaşılacak

Kadın öğretmenlerin kişisel gelişimlerini desteklemek için düzenlenen bu etkinliğin çok faydalı olduğunu düşünen Boyacı, bu etkinliği bundan sonra her eğitim ve öğretim yılından önce düzenleyeceklerini bildirdi. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Boyacı şu ifadeleri kullandı: “Hedefimiz toplamda bin kadın öğretmene ulaşmak. Bunu sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılında yani 2023 senesinde bin kadın öğretmene bu eğitimi vereceğiz. Ayrıca otuz bin öğrenci ve yüz elli bin aile üyelerine de ulaşılmaya çalışılıyor.” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster

Doğukan Erdurgun

1994 Kırşehir doğumlu. Sakarya Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü mezunu... 3 yıldır editörlük olarak görev almaktadır. Bayan Doktor ekibimize yeni katılan Doğukan, ayrıca bağlı olduğu sanat okulunda da aktif bir şekilde tiyatro oyunculuğu yapmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu