Kocasını Öldüren Kadın: “Kendimi Savundum”

0
67

Kadına şiddete karşı birleşilen şu günlerde, bir yandan kadına şiddet haberleri gelmeye devam ederken bir yandan ise aile içi şiddet olaylarının da artmaya başladığını gördük. Alışılmışın dışında bu kez bir kadın, kocasıyla yaşadığı tartışma sonrasında kocasını bıçaklayarak öldürmüştü.

İstanbul’da yaşanan olayın hemen ardından, kocasının cansız bedeni başında beklerken polise teslim olan Hülya Ören, bugün ise adliyeye sevk edildi. Adliyeye sevk edilen genç kadının giriş sırasında gazetecilere söyledikleri ise gündeme oturdu.

Öyle ki genç kadın “Kocanızı neden öldürdünüz?” sorusuna verdiği cevap ile gündem oldu. “Ben onu öldürmek istemedim kendimi savundum. o beni öldürecekti” şeklinde bir cevap veren kadın, basında da geniş yer buldu.

Olay İstanbul’da Yaşandı

“Ben onu öldürmek istemedim kendimi savundum. o beni öldürecekti” laflarıyla basında gündem olan ve sosyal medyada tartışmalara neden olan kadının, cinayeti işlediği sırada evde eşiyle yalnız olduğu da ortaya çıktı.

Olayın ise tartışma sonucunda yaşandığı açıklandı. Şiddetli geçimsizlik yaşadığı kocası ile tartıştığı öğrenilen Hülya Ören, tartışmanın büyümesi üzerine eline geçirdiği bıçağı eşine saplamış ve eşinin ölümüne sebep olmuştu.

Olayın hemen ardından gözaltına alınan isim için nasıl bir karar alınacağı konusu ise gündemde. Öyle ki olayın basında da geniş bir yer bulduğu ve olayın sosyal medyayı ikiye böldüğü görülüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here