Televizyon

Kız Kardeşler Eylül’de Vizyonda

Çekimleri tamamlandıktan sonra dünyada çeşitli festivallerde tanıtıma çıkan Kız Kardeşleri filminin ülkemizdeki vizyon tarihi açıklandı. Birçok sinema severin de yakında takip ettiği film ekibi en son olarak Berlin Film Festivali’nde yer almıştı. Geçtiğimiz günlerde ise Saraybosna Film Festivalinde gala gösterimi yapılan filmin yönetmeni ve başrol oyuncuları da gösterimde yer aldı. Tüm ekibin kırmızı halıda boy gösterdiği film öncesinde ise festivallerde alınan olumlu tepkiler konuşuldu.

Filmin ülkemizde vizyona gireceği tarih te açıklanmış bulunuyor. Ekip tarafından yapılan açıklamada film 13 Eylül’de vizyondaki yerini alacak. Geçtiğimiz Nisan ayında 38. İstanbul Film Festivali’nde de gösterilen film burada en iyi film olmak üzere en iyi kadın oyuncu ve en iyi müzik dallarında ödül kazanmıştı.

Filmin Konusu İlgi Çekici

Uluslararası festival gösterimlerine devam edecek olan film aynı zamanda Avrupa Film Akademisi ödüllerinde de Türkiye adına yarışacak. Filmin konusu ise birçok kişinin ilgi çekici olarak tanımladığı şekli ile annelerinin ölümü ile birlikte besleme olarak gönderilen 3 kız kardeşin, daha sonra köylerine geri dönmesi ve birbirileri ile yüzleşmelerini konu ediniyor. Duygusal, gerçekçi ve çarpıcı olarak ele alınan konunun ele alınış şeklinin yanı sıra oyunculuklar ile de adından bahsettiriyor. Bu noktada başrol olarak Cemre Ebüzziya, Helin Kandemir ve Ece Yüksel üç kız kardeşe hayat verirken Müfit Kayacan gibi isimler de bu ünlü isimlere eşlik ediyor. Film 13 Eylül’de izleyenler ile buluşacak.

 

 

Daha Fazla Göster

Bilal Aydın

1992 Kocaeli doğumlu... Akdeniz Üniversitesi işletme bölümü mezunu. 2015 yılından bugüne kadar birçok yerel gazetede editörlük yapmaktadır. bayandoktor.com editör kadrosunda yer almakla birlikte ayrıca editör kadrosundan da tam yetkili olarak görev almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu