Kız Kardeşler Eylül’de Vizyonda

0
58

Çekimleri tamamlandıktan sonra dünyada çeşitli festivallerde tanıtıma çıkan Kız Kardeşleri filminin ülkemizdeki vizyon tarihi açıklandı. Birçok sinema severin de yakında takip ettiği film ekibi en son olarak Berlin Film Festivali’nde yer almıştı. Geçtiğimiz günlerde ise Saraybosna Film Festivalinde gala gösterimi yapılan filmin yönetmeni ve başrol oyuncuları da gösterimde yer aldı. Tüm ekibin kırmızı halıda boy gösterdiği film öncesinde ise festivallerde alınan olumlu tepkiler konuşuldu.

Filmin ülkemizde vizyona gireceği tarih te açıklanmış bulunuyor. Ekip tarafından yapılan açıklamada film 13 Eylül’de vizyondaki yerini alacak. Geçtiğimiz Nisan ayında 38. İstanbul Film Festivali’nde de gösterilen film burada en iyi film olmak üzere en iyi kadın oyuncu ve en iyi müzik dallarında ödül kazanmıştı.

Filmin Konusu İlgi Çekici

Uluslararası festival gösterimlerine devam edecek olan film aynı zamanda Avrupa Film Akademisi ödüllerinde de Türkiye adına yarışacak. Filmin konusu ise birçok kişinin ilgi çekici olarak tanımladığı şekli ile annelerinin ölümü ile birlikte besleme olarak gönderilen 3 kız kardeşin, daha sonra köylerine geri dönmesi ve birbirileri ile yüzleşmelerini konu ediniyor. Duygusal, gerçekçi ve çarpıcı olarak ele alınan konunun ele alınış şeklinin yanı sıra oyunculuklar ile de adından bahsettiriyor. Bu noktada başrol olarak Cemre Ebüzziya, Helin Kandemir ve Ece Yüksel üç kız kardeşe hayat verirken Müfit Kayacan gibi isimler de bu ünlü isimlere eşlik ediyor. Film 13 Eylül’de izleyenler ile buluşacak.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here