Sağlık

Kayınpeder böbrek yetmezliği olan gelinine böbreğini verdi

Antalya’da yaşamakta olan ve 15 senedir kronik böbrek rahatsızlığı olan Sultan Özdemir, kayınpederi tarafından verilen böbrek nakli ile sağlığına kavuştu. Ayaklarında meydana gelen şişme ve göz kapaklarındaki ağrı ile 15 yıl önce gittiği Afyon Devlet Hastanesi’nde kronik böbrek yetmezliği teşhisi konulan Sultan Özdemir, yıllarca ilaç tedavisi gördü.

2010 senesinde evlenen ve evliliğinden bir bebek sahibi olan Özdemir’in rahatsızlığı giderek ilerledi ve 30 Ocak tarihinde Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne geldi. Her iki böbreğinin de iflas ettiği anlaşılan Özdemir için böbrek nakli yapılmasına karar verildi. Sultan’ın kayınpederi verici olmak istediğini doktorlara söyledi ve nakil için uygunluğu test edildi.

TÜM AKRABALAR SEFERBER OLDU

Sultan Özdemir’in her iki böbreği de iflas ettikten sonra uygun bir donör aramasına geçildi. Akrabalarının hepsinin gerekli işlemleri yaptırması ancak tek uygun donörün kayınpederinde bulunması ile birlikte, Emrullah Özdemir gelinine bir böbreğini vererek onu hayata bağladı. Gelinine bir böbreğini canı gönülden verdiğini söyleyen Emrullah Özdemir, her ikisinin de sağlık durumunun iyi olduğunu belirtti.

Böbrek hastalığının ciddi bir rahatsızlık olduğunu ve verici bulmanın zor olduğunu dile getiren Sultan Özdemir ise, hem akrabalarına hem de kayınpederine teşekkür etti. 15 yıldan sonra sağlığına kavuşan 27 yaşındaki Sultan Özdemir, geçirdiği başarılı nakil ameliyatı sonrasında hastaneden ayrıldı. Her ikisi de doktorlarına teşekkür ettiler.

Daha Fazla Göster

Doğukan Erdurgun

1994 Kırşehir doğumlu. Sakarya Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü mezunu... 3 yıldır editörlük olarak görev almaktadır. Bayan Doktor ekibimize yeni katılan Doğukan, ayrıca bağlı olduğu sanat okulunda da aktif bir şekilde tiyatro oyunculuğu yapmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu