Gündem

Kaybolan Çocuklar, Piknik Alanındaki Kuyuda Bulundu

Dün akşam saatlerinde Rize’nin Fındıklı ilçesinde evlerinin yakınında oynarken bir anda ortadan kaybolan iki çocuk ilçe yakınlarındaki mesire alanındaki bir kuyuda bulundu. Rize’nin Fındıklı ilçesinde dün akşam evlerine çok yakın olan bir parkta oynadıkları sırada babaannelerinin bir dakikalık dikkatsizliği sonrasında ortadan kaybolan 4 yaşındaki Selim Yağız Özkan ile 5 yaşındaki Barış Yıldırım oldukça yüksek bir rakıma sahip olan tepedeki ormanlık alanda bulundu. Çocuklarla ilgili ilk gözlemde sağlık durumlarının iyi olduğu anlaşılırken çok korkmuş oldukları gözlerinden okunuyordu.

Dün akşam saat 17.00 civarında parkta oynadıkları sırada babaannesinin yanından kaybolan 4 ve 5 yaşlarındaki 2 çocuk için sevindirici haber bugün sabah 10.00 civarında geldi. Rize Valisi Kemal Çeber durumu bizzat gözlemlediğini ve kayıp iki küçük çocuğun ormanlık alanda bulunduğunu ve herhangi bir sağlık sorunlarının bulunmadığını açıkladı.

YOĞUN ARAMA ÇALIŞMALARI

Dün saat 17.00’den itibaren kayboldukları anlaşılan iki küçük çocuğu bulmak için AFAD, AKUT, polis ekipleri, jandarma ve Fındıklı yöresi halkı sabah saatlerine kadar seferber oldu. Arama çalışmalarından bir sonuç alamayan ekipler parkın civarındaki güvenlik kameralarını mercek altına aldı. Kameralarda bir köpeğin peşine takılarak yokuş yukarı doğru çıktıkları ve ormanlık alana girdikleri görünen çocuklar için köpekli ekiplerle ormanlık alan tarandı.

Kayalıkların olduğu bölgede bulunan çocukların yorgun ve bitkin olduğu görülürken sevindirici haber bugün sabah saat 10.15 sıralarında ailelerine verildi. Emniyet aracına alınan çocuklar sağlık kontrolünden geçirilmek üzere hastaneye götürülürken, çocukların aileleri ve yakınları rahat bir nefes aldı. Sağlık durumlarının iyi olduğu belirtilen 4 ve 5 yaşlarındaki çocuklar yapılan incelemelerden sonra ailelerine teslim edildi. Anne ve babalarına kavuşan çocukların bitkin oldukları dikkatlerden kaçmadı.

Daha Fazla Göster

Bilal Aydın

1992 Kocaeli doğumlu... Akdeniz Üniversitesi işletme bölümü mezunu. 2015 yılından bugüne kadar birçok yerel gazetede editörlük yapmaktadır. bayandoktor.com editör kadrosunda yer almakla birlikte ayrıca editör kadrosundan da tam yetkili olarak görev almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu