Sağlık

Karpuz Detoksu ile 3 Günde 3 Kilo Verin

Yazın sonuna yaklaşırken tatil nedeniyle günlük düzenimizden uzaklaşmış ve haliyle biraz da kilo almış durumdayız. Ahmet Maranki’nin karpuz detoksu tarifi ile hızlıca eski formunuza kavuşabilirsiniz. Bu tarife diyete başlamadan önce hazırlık olarak uygulanmaktadır. Yaz boyunca vücudunuzda biriken ödemleri ve yağları hızlıca atabilmek ve kışa formda bir vücut ile girebilmek için bu detoks çok etkilidir.

Karpuz detoksu 3 gün boyunca devam etmektedir ve detoks süresi boyunca karpuz dışında bitki çayları ve şekersiz, sütsüz kahve tüketebilirsiniz. Bunun dışında hiçbir besin tüketmemelisiniz. Karpuz detoksunun yanında fiziksel aktivasyonunuzu artırmalı, yürüyüş, yüzme gibi sporlara da ağırlık vererek detoksun etkisini artırabilirsiniz.

Karpuz Detoksu Sonrası Yapılması Gerekenler

Karpuz detoksu vücudu ödemlerinden ve fazlalıklarından arındırmak için uygulanır. Detoks vücudu diyete hazırlayan bir aşamadır. Yani bu diyet sırasında verilen kilolar kalıcı olmaz. Bu nedenle verilen kiloların kalıcı hale gelmesi için detoksun ardından düzenli bir diyet ve spor programı uygulamak gerekir.

Karpuz detoksu esnasında tüketilen bitki çayları ve karpuz içeriğindeki vitaminler ve karpuzun lifli yapısı sayesinde bu detoks açlık hissini minimuma indirir. Böylelikle başlayacağınız asıl diyete hızlı bir hazırlık yapmış olursunuz. Detoksu spor ile desteklediğinizde ise vücudunuzdaki ödemin yanı sıra yağların da yok olmasını desteklersiniz. Ayrıca kilo vermeye psikolojik olarak da hazırlanmış olursunuz.

Daha Fazla Göster

Elif Karakaş

1986 Çanakkale doğumlu. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Gelibolu Piri Reis Meslek Yüksek Okulu Turizm Otelcilik mezunu. Yerel haber ve blog sitelerinde editörlük görevi üstlendi. Şu an bayandoktor.com da editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu