Televizyon

Kadınların Televizyon Alışkanlıkları

Televizyonun günlük yaşamımızda önemli bir yer olduğu bilinmekle birlikte hem kadınların hem de erkeklerin ilgi gösterdiği program, dizi, film ve diğer türler oldukça fazla olmakla birlikte kadınların televizyonda hangi programları izlediğine dair yapılan araştırma ise dikkat çekiyor.

Digitürk’ün Türkiye’de yaşayan ve hizmeti kullanan kadınlara yönelik gerçekleştirdiği araştırmada ise ilginç sonuçlar ortaya çıkıyor. Buna göre bazı kadınların günün ilk saatlerinde ilk iş olarak televizyonu açtığı, bunun yanı sıra çalışan kadınları ise işten gelir gelmez televizyonu açtığı ifade ediliyor. Bazı kadınların ise gece uyurken bile televizyon açık uyuduğu açıklandı. Televizyonu en çok kullanan ev kadınlarının ise gün boyunca izledikleri programlar dizi, magazin ve şov olarak nitelendirilen programlar olduğu ifade ediliyor.

Çalışan Kadınların Farklı Tercihleri Var

Özellikle ikinci bir grupta yer alan kadınlar olarak çalışan ev kadınları ise eve gelir gelmez televizyonda ilk grup ev kadınlarına göre farklı programları tercih ediyor. Bu programlar ise yine diziler olmakla birlikte aynı zamanda belgesel de izliyor. Ayrıca sinema, müzik ve haberleri de sıklıkla izlediği açıklanıyor. Aynı zamanda sabah iş öncesinde de yine haber nitelikli programları tercih ettikleri görülüyor.

Araştırmada ayrıca evli kadınların maç günleri ise kumandayı eşlerine kaptırdığı ve büyük bir oranla maç günlerinde evde maç izlediği de ifade ediliyor. Son olarak ise evde tek bir ekran var ise genellikle eş ve çocukların istedikleri programlar izleniyor.

Daha Fazla Göster

Bilal Aydın

1992 Kocaeli doğumlu... Akdeniz Üniversitesi işletme bölümü mezunu. 2015 yılından bugüne kadar birçok yerel gazetede editörlük yapmaktadır. bayandoktor.com editör kadrosunda yer almakla birlikte ayrıca editör kadrosundan da tam yetkili olarak görev almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu