Televizyon

Kadınların Sevdiği Yabancı Diziler

Yabancı dizilerin ülkemizde geniş bir izleyici kitlesine sahip olduğu biliniyor. Farklı konularda farklı kitlelere hitap eden binlerce dizi bulunmakla birlikte özellikle bazı diziler erkeklerden çok kadınların ilgisini çekmiştir. Her yıl binlerce yeni dizi ekranlara giriş yaparken daha çok kadınlara hitap eden ve genellikle kadınlar tarafından izleyicisi bulunan diziler bulunmaktadır.

Bu dizilerden ilki şüphesiz listede yer alan Sex and The City’dir. Dizide dört başarılı kariyer kadınının özel ve iş yaşamları etkileyici bir şekilde ele alınırken dostluk, ilişkiler ve iş yaşamı kimi zaman eğlenceli kimi zaman da dramatik bir şekilde ele alınmıştır. Anne ve kızları olarak bilinen kült üzerine inşa edilen Mom dizisinde Christy ve alkolik annesi annesinin komik ve kimi zaman dokunaklı ilişkisi ele alınıyor.

Herkesin Gözdesi Gossip Girl

Yayınlandığı ilk günden itibaren birçok kişinin favorisi olan dizilerden biri de Gossip Girl olmuştur. Fakat moda, dostluk ve erkek ilişkileri üzerine kurulu olan dizinin izleyici kitlesinin büyük bir kısmını ise yine kadınlar oluşturmaktadır.Netflix’in son zamanların gözdesi olan Glow da kadın dayanışması ve başarısını farklı bir şekilde ele alan dizilerden biri. Yine izleyici kitlesinin büyük bir kısmını kadınların oluşturduğu dizide 80’li yıllarda New York’da geçimlerini Amerikan Güreşi yaparak kazanmaya çalışan kadınlar arasındaki rekabet, dostluk, arkadaşlık ve başarıyı konu alan eğlenceli yapımlardan biri olarak yer alıyor. Dizinin üçüncü sezonu ise geçtiğimiz günlerde yayınlandı.

Daha Fazla Göster

Bilal Aydın

1992 Kocaeli doğumlu... Akdeniz Üniversitesi işletme bölümü mezunu. 2015 yılından bugüne kadar birçok yerel gazetede editörlük yapmaktadır. bayandoktor.com editör kadrosunda yer almakla birlikte ayrıca editör kadrosundan da tam yetkili olarak görev almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu