Televizyon

Kadınları Anlatan Filmler

Kadın dayanışması, dostluğu ve samimiyeti birçok filme ve diziye konu olmuştur. Özellikle birçok kişinin severek izlediği ve izleyici kitlesi sadece kadınlar değil aynı zamanda erkekleri de kapsayan filmler bulunmaktadır. Güçlü, duygusal, başarılı ve bağımsız bir şekilde konu alan ve birçok kişinin beğenisini kazanmış filmler arasında ilk yeri şüphesiz Julia Roberts ve Susan Sarandon’un yer aldığı Steomom filmi yer alacaktır. Filmde iki farklı karakterdeki annenin, çocukları için en iyiyi nasıl farklı şekilde isteyeceği anlatılıyor. Tarihin önemli isimlerinden olan I. Elizabet’in kraliçe olarak aldığı zor kararlar ve otoritesi anlatan Elizabeth, tarihi karakteri ve olayları güçlü bir şekilde ele alıyor. Still Alice filmi ise Julianne Moore’un mükemmel oyunculuğu ile Alzheimer hastalığına yakalanan Alice’in güçlü kişiliğine odaklanıyor.

Tarihin Güçlü Kadınları

Özellikle 20’nci yüzyılda kadınların oy verme hakkını kazanana kadar geçtiği zorlu yolları ve dönemin zorluklarını anlatan Iron Jawed Angels, Wilson’un kadınlara oy verme hakkını tanımasına kadar olan süreci başarılı bir şekilde ele alıyor. Frida filmi ise isminden anlaşıldığı üzere ünlü sanatçı Frida Kahlo’nun yaşamını ele alıyor. Sadece bir sanatçı olarak değil aynı zamanda aile ve al hayatındaki zorlukları da nasıl aştığını anlatıyor. Changeling Angelina Jolie’nin başrolünde olduğu ve kendi çocuğunu kaybeden bir annenin neleri göz alabileceğini dramatik bir şekilde ele alıyor. Başarılı iş kadınlarını anlatan güçlü filmlerden ikisi de Coco BeforeChanel ve The Devil Wears Prada olarak yer alıyor.

Daha Fazla Göster

Bilal Aydın

1992 Kocaeli doğumlu... Akdeniz Üniversitesi işletme bölümü mezunu. 2015 yılından bugüne kadar birçok yerel gazetede editörlük yapmaktadır. bayandoktor.com editör kadrosunda yer almakla birlikte ayrıca editör kadrosundan da tam yetkili olarak görev almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu